امانی: اگر دولت درخصوص عدم برپایی نمایشگاه در سئول همکاری نکند تهدیدمان را عملیاتی می‌کنیم

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تذکر من به شهرداری نیست به دولت است، گفت: برپایی نمایشگاه اخیر در سئول به شدت کام مردم را تلخ کرد اگر دولت همکاری نکند تهدیدمان را عملیاتی می کنیم.
کد خبر: ۱۱۲۶۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳ 12 September 2023

به گزارش تابناک تهران، ناصر امانی در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هیات تطبیق دستورالعملی را ۱۴ شهریورماه به تصویب هیات وزیران رساند که در نحوه اجرا با مصوبه ما کاملاً در تضاد است، گفت: کل مسئولیتی که برعهده آموزش و پرورش بود برداشته و به شورا، شهرداری، والدین و شرکت ها واگذار شده است.

وی افزود: بنده با مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تماس گرفتم و گفت امروز این مصوبه به دست آنها رسیده است؛ ما هزینه ها را تصویب کردیم و مابقی آن به شهرداری و آموزش و پرورش به عنوان مجری برمی گردد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: از شنبه تا دوشنبه نمایشگاه شکلات و شیرینی در نمایشگاه بین المللی برگزار شد اما کام ده ها هزار نفر که در بزرگراه شهید چمران، مدرس و خیابان سئول تردد می کردند و ساعت ها در ترافیک سرگردان بودند، تلخ بود. تذکر من به شهرداری نیست و می خواهم دولت بشنود.

وی تأکید کرد: رئیس شورا دو بار تذکر درست و تندی به دولت داده اما کسی نمی شنود؛ چقدر این پول برای دولت ارزش دارد که این میزان نارضایتی برای مردم در این شرایط ایجاد می کنند؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تقاضا می کنیم این موضوع در نامه ای مکتوب به رئیس جمهور و وزیر صمت ارسال شود؛ اگر اقدامات عملیاتی نشد ما تهدید خود را عملیاتی می کنیم. سال ۱۳۸۲ یکبار این تهدید را انجام دادیم و رئیس جمهور با ما تفاهم نامه نوشت که در نمایشگاه بین المللی نمایشگاه برگزار نشود. اینکه برای اندکی برای جان مردم ارزش قائل نشوند، وحشتناک است.

مهدی چمران ادامه داد: چرا کام مردم را تلخ می کنند؟ این مایه تأسف است و تعجب می کنم از مدیرعامل نمایشگاه سئول که چشمان خود را بسته و جلو می رود و نمی داند کجا می رود؟ معامله هم نمی کنند چون رقمی به آنها نمی رسد.

وی با بیان اینکه من از ۲ نمایشگاه در شهر آفتاب بازدید کردم و شرکت کنندگان از شرایط رضایت داشتند، اظهار کرد: ما نمی گوییم به شهر آفتاب بروید؛ این مجموعه با مدیر فعال خود کارش را انجام می دهد اما در نمایشگاه بین المللی هم نمایشگاه برگزار نکنید.

منبع/شهر

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار