رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: همین مردمی که امروز ۲۲ بهمن تاریخ دیگری را به نام خود با موفقیت ثبت کردند، در انتخابات ۱۱ اسفند نیز حماسه خواهند آفرید.
کد خبر: ۱۱۵۳۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴ 11 February 2024

به گزارش تابناک تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران ظهر امروز پس از مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع مردم ورامین اظهار کرد: خدا را شاکر هستم که در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر شهید پرور و ولایتمدار ورامین مهمان شما هستم.

وی افزود: هر انقلاب بر سه اصل استوار است و اصل اول آن تفکر و فلسفه آن می‌باشد که انقلاب ما برگرفته از تفکر و مکتب اسلام بوده و است و اولین شعار‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، استقلال و آزادی حکومت اسلامی بود و امام عزیز و بزرگوار در پانزده خرداد سال ۴۲ که ورامینی‌ها بخش اعظم این حماسه بزرگ بودند، با همین شعار حرکت تاریخ ساز خود را آغاز کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران دومین اصل را رهبری مدبرانه برای یک انقلاب با دوام عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ره) یک شخصیت بزرگ، انقلابی و فقیه عالیقدر بزرگ بود و اصلا با رهبران سایر جنبش‌ها و انقلاب‌ها قابل قیاس نیست و ادامه دهنده راه ایشان امام خامنه‌ای هستند که یک مجتهد الهی و با نگرش حکیمانه در سیطره عالم هستند.

چمران افزود: اصل سوم انقلاب‌ها استفاده از سلاح و جنگ است، ولی انقلاب ما با قیام و شهادت مردم به پیروزی رسید و سلاح ما از پانزده خرداد سال ۴۲ پدیدار شد و تا به نسل امروز رسید که سرآمد آن‌ها شهید سلیمانی می‌باشد که یک شخصیت کامل در جهان هستی می‌باشند.

وی به نقش مردم دیار پانزده خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: شهرستان ورامین در پانزده خرداد آغازگر نهضت بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی شد و این مسیر در مقاطع مختلف در طول انقلاب اسلامی نیز ادامه داشته و دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تفاوت انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها را همین شهادت مردم در راه تثبیت آن دانست و گفت: ما ملت امام حسین (ع) و عاشورا هستیم و توحید کلمه و کلمه توحید بعلاوه حفظ وحدت شعار و عمل ما است.

چمران وعده رهبران انقلاب اسلامی را در نابودی اسرائیل محقق شده دانست و بیان کرد: ما با حماسه آفرینی‌های مردم فلسطین و حمایت‌های جبهه مقاومت یقینا شاهد نابودی جبهه کفر خواهیم بود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان بر علیه ایران اسلامی اظهار کرد: دشمنان داعش را بوجود آوردند که بساط انقلاب اسلامی را برچیدند، ولی شهدای ما بساط آن‌ها را برچیدند و اکنون همین دشمنان از سر ناچاری به یمن، سوریه، لبنان و جبهه مقاومت عراق حمله حمله می‌کنند که جبهه مقاومت را ناامید کنند، ولی بدانند این ملت‌ها با حمایت‌های ایران قطعا پیروز خواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان در خصوص انتخابات پایان سال جاری بیان کرد: در انتخابات پیش رو همین مردمی که امروز تاریخ دیگری را به نام خود با موفقیت ثبت کردند، باز هم حماسه خواهند آفرید و ۲۲ بهمن طلیعه‌ای بر آغاز حماسه بزرگ انتخابات ۱۱ اسفند خواهد شد و با بهترین انتخاب ادای دین خود را به ساحت مقدس شهدا خواهند کرد و بدانیم شهدا از ما انتظار دارند که ما ادامه دهنده راهشان باشیم و قدرت و صلابت انقلاب اسلامی را این حضور در انتخابات تثبیت خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار