به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، روزانه بیش از ۲ هزار راننده تاکسی در پایتخت واکسینه می‌شوند.
کد خبر: ۹۸۱۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱ 28 July 2021

 

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمد روشنی، با بیان اینکه چهار مرکز در شهر تهران برای واکسیناسیون رانندگان تاکسی مشخص شده است، اظهار داشت: اسامی این مراکز عبارت از بوستان ولایت، ساختمان شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه واقع در چهارراه کالج، توقف‌گاه اتوبوسرانی طرشت و مرکز رفاهی تاکسیرانان در منطقه ۱۵ است.

وی،گفت: امکان افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون وجود ندارد چرا که توزیع واکسن با محدودیت‌های جدی مواجه است.

روشنی ضمن اشاره به آغاز واکسیناسیون رانندگان تاکسی شهر تهران از چهارم مرداد، بیان کرد: در چهارم مرداد ۶۰۰ نفر و پنجم مرداد هزار نفر در بوستان ولایت و ۵۰۰ نفر در مرکز رفاهی تاکسیرانان واکسیناسیون شده‌اند. امروز هم تعداد افراد برای واکسیناسیون افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل این سازمان ضمن اظهار امیدواری برای واکسیناسیون روزانه میانگین ۲ تا سه هزار راننده تاکسی، گفت: اگر همین روند با همین سرعت پیش رود حدود ۱۲ روز آینده ناوگان تاکسیرانی واکسیناسیون خواهند شد.

وی ضمن اشاره به جمعیت ۷۸ هزار نفری ناوگان تاکسیرانی، گفت: حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار راننده تاکسی واکسیناسیون خواهند شد. علت این مابه‌التفاوت این است که شماری از جمعیت کل ناوگان بیش از ۵۷ سال سن دارند و براساس پروتکل‌های بهداشتی واکسیناسیون شده‌اند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر از رانندگان تاکسیرانی را زنان تشکیل می‌دهند.

 از اسفند سال ۹۸ تاکنون تعداد زیادی از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که بر اساس تصمیم وزارت بهداشت، واکسیناسیون این افراد که جزو گروه های پرخطر محسوب شدند از روز دوشنبه هفته جاری آغاز شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین