در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۴ میلیون و ۸۳۰ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۱۳۰ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۱۰۷۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۲ 05 October 2022

به گزارش تابناک تهران، تاکنون ۶۵ میلیون و ۹۲ هزار و ۳۱۸ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۳۷۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۱ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۴۹۴ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۴ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۱۸۲ دوز واکسن در ایران که ۳ هزار و ۱۸۸ دوز آن در شبانه روز اخیر تزریق شده است.

بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۸۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۹۱ تن رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۸ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۴۶۶ نفر رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۶۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۱۳۰ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۴ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۵۴۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۱.۹ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸.۱ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.

منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار