شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری گفت: هم اکنون چهار مرکز واکسیناسیون کرونا شامل ۲ مرکز ثابت در ورزشگاه شهید مدرس و مجموعه ورزشی وحدت اسلامی، یک مرکز خودرویی در جوار حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و یک مرکز واکسیناسیون سیار در این منطقه فعال است.
کد خبر: ۱۰۰۰۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶ 10 October 2021

به گزارش «تابناک تهران»، فرهاد افشار روز شنبه در جمع خبرنگاران به آغاز طرح واکسیناسیون سیار کرونا ویژه شهروندان ساکن در مناطق محروم اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح با همکاری یگان های بهداشت و امداد ناجا و نیروهای داوطلب، تیم های ویژه با استفاده از آمبولانس با مراجعه به مناطق محروم و پر تردد که دسترسی به پایگاه های بهداشت و درمان را ندارند نسبت به اجرای واکسیناسیون آنها اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه در فاز دوم این طرح سالمندان و افراد معلول یا خانواده هایی که به هر دلیل مراجعه به مراکز برای آنان دشوار است واکسیناسیون کرونا انجام می شود، افزود: با اجرای این طرح، تمام شهروندان ساکن این منطقه که به هر دلیلی نمی توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، هر چه سریعتر در مقابل کرونا واکسینه می شوند.

شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری اظهار داشت: طرح واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز با همکاری وزارت بهداشت و اداره آموزش و پرورش در مدارس منتخب شهرری و همچنین واکسیناسیون اتباع خارجی در پایگاه های منطقه آغاز شده است.

این مسئول با بیان اینکه ارائه خدمات به شهروندان در مراکز واکسیناسیون کرونا ادامه دارد، اظهار داشت: مراکز واکسیناسیون ثابت، خودرویی و سیار هوشمند کرونا در منطقه ۲۰ برای ارائه خدمات به شهروندان و حفظ سلامت جامعه فعال است.

وی با بیان اینکه این مراکز به منظور تسهیل انجام واکسیناسیون گروه های هدف در پایتخت راه‌اندازی شده‌است، افزود: سوله ورزشی وحدت اسلامی با استقرار پنج ایستگاه واکسینه و یک ایستگاه اورژانس و مجموعه ورزشی مدرس با استقرار هفت ایستگاه واکسینه و یک ایستگاه اورژانس از ۲۸ اردیبهشت ماه با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرری همه روزه و براساس گروه های سنی به شهروندان خدمات ارائه می کنند و بر اساس پیش بینی ستاد ملی کرونا همانند سایر نقاط کشور تا پابان آبان ماه طرح واکسیناسیون ادامه داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: فعالیت مرکز خودرویی واقع در ضلع جنوبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) از چهارم خرداد ماه آغاز شده و در حال حاضر به صورت شبانه روزی به شهروندان خدمات رسانی می کند، در مراکز واکسیناسیون بعد از مراحل شناسایی و ثبت اطلاعات افراد، تزریق واکسن انجام و در مرحله بعد وضعیت دریافت کننده واکسن از سوی پزشکان حاضر کنترل و دستورالعملهای مورد نیاز ارائه می شود.

افشار با بیان اینکه در مراکز واکسیناسیون تجهیزات مورد نیاز برای خدمات رسانی به شهروندان فراهم شده است و این مراکز همه‌روزه از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ شب و با حدود ۱۰۰ نفر کادر درمان فعالیت می کنند ادامه داد: تا تاریخ ۱۶ مهر ماه تعداد ۲۴۷ هزار و ۳۹۳ نفر در این مراکز تحت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته اند.

وی با اشاره به استقبال شهروندان از مرکز واکسیناسیون شهید مدرس و ایجاد ترافیک در این محل اعلام کرد: از سوی شهرداری منطقه ۲۰ قطعه زمینی برای پارکینگ خودروها در جنب ورزشگاه شهید مدرس اختصاص داده شد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران - شهرری اضافه کرد: با عنایت به اجرای پویش جهادی واکسیناسیون و تسهیل امکان دسترسی شهروندان، افزایش زمان و سرعت واکسیناسیون، تراکم جمعیت مراجعه کننده کاهش یافته و این مهم تاثیر بسزایی در ارتقای امنیت روانی شهروندان داشته است.

افشار به اولویت بندی واکسیناسیون اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از ۵۰۰ نفر از پاکبانان، نیروهای خدمات شهری و فضای سبز به عنوان یکی از گروه های آسیب پذیر زیرپوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند و همچنین این طرح در مددسرای منطقه نیر اجرا شده است.

وی افزود: در راستای اجرای طرح واکسیناسیون کارکنان، تاکنون حدود ۶۰۰ نفر از کارکنان این منطقه هر ۲ دز واکسیناسیون را دریافت کرده اند.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار