براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کل ایستگاه‌ها روی عدد ۱۱۰ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۶۹۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۸ 02 June 2024

به گزارش تابناک تهران، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص ( PM۲.۵) هم‌اکنون عدد ۱۱۰ را نشان می‌دهد، به طوری که ۸ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۲ ایستگاه ( دانشگاه علم و صنعت.منطقه ۴ و سرخه حصار.منطقه ۱۳) در وضعیت پاک (سبز) قرار دارند. همچنین در ۱۲ ایستگاه وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) و در ۲ ایستگاه ( پارک سلامت.منطقه ۱۷ و پاسداران.منطقه ۳) وضعیت ناسالم برای همه یا (قرمز) ثبت شده است.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۸۲ و وضعیت قابل قبول قرار داشت.

بر اساس گزارش سایت کنترل کیفیت هوای تهران ایستگاه پارک سلامت.منطقه ۱۷ با ثبت عدد شاخص ۱۵۵ و وضعیت قرمز، آلوده ترین نقطه و ایستگاه دانشگاه علم و صنعت در منطقه ۴ با شاخص ۴۰ و قرار گرفتن در وضعیت پاک، بهترین شرایط را در شهر تهران دارند.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۵ روز هوای پاک، ۶۶ روز قابل قبول و ۳ روز ناسالم برای گروه های حساس را تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته۸ روز هوای پاک و ۶۲ روز هوای قابل قبول و ۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده بودند.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار