استاندار تهران با اشاره به لزوم حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران گفت: ساماندهی ۳۸ شهرک صنعتی در دولت مردمی اتفاق افتاد و از بی‌هویتی به هویتی راهگشا رسیدند.
کد خبر: ۱۱۶۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۹ 12 May 2024

به گزارش تابناک تهران، علیرضا فخاری ظهر امروز در جمع صنعتگران شهرک صنعتی شمس‌آباد، با اشاره به چگونگی ایجاد جهش در حوزه تولید، اظهار داشت: امنیت سرمایه‌گذاری مهم‌ترین مؤلفه در رشد تولید است و اگر امنیت برای سرمایه‌گذاری نباشد، نباید انتظار رشد و توسعه داشته باشیم.

وی افزود: تأمین زیرساخت‌های فضای امن برای سرمایه‌گذاری و بهره‌وری درست باید موردتوجه باشد و اگر ما نتوانیم امنیت را تأمین کنیم در حوزه عمل نیز نمودی را شاهد نخواهیم بود.

استاندار تهران در ادامه گفت: امنیت در تولید نیازمند تعاملات است و بخش تولید باید تکیه‌گاهی داشته باشد که هر عامل بازدارنده غیرموجه را از مسیر بردارد، زیرا که گاهی به‌واسطه نظر یک کارشناس عادی سیر فرآیند‌های بررسی یک پرونده متوقف می‌شود که در این مواقع نقش حوزه‌های بازرسی و قوه قضائیه برای رفع این موانع بسیار مهم است.

فخاری تصریح کرد: الگو‌هایی که امروز به‌طور رسمی در کشور‌های توسعه‌یافته رسیدیم، چگونگی تأمین تسهیلات برای بخش سرمایه‌گذاری است و سپس از سرمایه‌گذار دعوت می‌شود تا در موضوعات هدفمند سرمایه‌گذاری کنند که بر این اساس اقتصاد ملی شکل می‌گیرد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان با عدم دریافت به‌موقع یا صحیح تسهیلات مواجه هستند و گاهی اولویت‌ها فراموش می‌شود و این در حالی است که جهش تولید بدون رشد تولید شکل نمی‌گیرد و رشد در تولید نیز نیازمند سرمایه‌گذاری است.

فخاری ابراز داشت: معمولاً کسانی از تسهیلات استفاده می‌کنند که نقش غیر مولد دارند یا تولید را به‌صورت کالای تمام‌شده از خارج وارد می‌کنند یا صاحب حساب‌های مالی کلان هستند و این خلاف این رویه و مشی است که باید دنبال شود تا تولیدکنندگان یاری داده شوند.

وی درزمینه تخصیص ارز گفت: گاهی واردکنندگان در اولویت قرار می‌گیرند و تولیدکنندگان در اولویت آخر هستند که باید بازنگری شود و برای تولیدکنندگان سهمیه ویژه تخصیص یابد.

استاندار تهران با اشاره به پیشرفت‌های حوزه حمایت از تولید اظهار داشت: در حدود ۲ سال گذشته با همکاری بخش‌های مختلف قضایی، ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه راکد با اراده صاحبان صنایع به چرخه تولید بازگشت و حدود ۵ هزار واحد تولیدی نیمه‌تمام نیز به بهره‌برداری رسید.

وی تأکید کرد: مصوبه خوبی برای شعاع ۱۲۰ کیلومتر به تصویب رسید که برای برخی صنایع تسهیلات و رفع محدودیت‌هایی را در پی داشت که سهم بسزایی در امر تولید دارد.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: ساماندهی ۳۸ شهرک صنعتی در دولت مردمی اتفاق افتاد و از بی‌هویتی به هویتی راهگشا رسیدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار