سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع انفجار شدید در یک ساختمان چهارطبقه مسکونی در این شهر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۶ 11 May 2024

به گزارش تابناک تهران، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: وقوع یک مورد حادثه انفجار در ساختمان مسکونی در ساعت ۱۵ دقیقه بامداد امروز به سامانه ۱۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ۳ ایستگاه را به همراه تجهیزات لازم به محل حادثه واقع در میدان نامجو خیابان شیخ صفی اعزام کرد.

وی با بیان اینکه نخستین گروه از آتش‌نشانان حدود ۳ دقیقه پس از اولین تماس در محل حاضر شدند، گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که انفجار در یک ساختمان چهارطبقه مسکونی که در هر طبقه آن یک واحد حدودا ۴۴ متری قرار داشت رخ داده و شدت آن به حدی بوده که شیشه‌ها و درها و پنجره‌های این ساختمان و چندین ساختمان اطراف تخریب شده و حتی خساراتی نیز به دیوار و سقف ساختمان وارد شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه کانون این انفجار، واحد مسکونی واقع در طبقه چهارم این ساختمان بود، گفت: در همین واحد حریقی جزئی نیز رخ داده بود که آتش‌نشانان نسبت به اطفای آن اقدام کردند. همچنین یک آقای حدودا ۳۵ ساله نیز در این واحد مسکونی دچار مصدومیت و سوختگی شد که برای انتقال به مراکز درمانی از سوی آتش‌نشانان در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفت.

ملکی با بیان اینکه به یک دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز در پارکینگ این ساختمان خساراتی وارد شد، گفت: عوامل آتش‌نشانی اقدام به جستجو در این ساختمان و ساختمان‌های اطراف کردند و خوشبختانه علیرغم شدت بالای انفجار، به جز همان یک مورد، مورد خسارت جانی دیگری وجود نداشت.

به گفته وی، آتش‌نشانان پس از ایمن سازی و تحویل محل به عوامل انتظامی و مالکان، در ساعت ۲:۱۸ بامداد امروز به ماموریتشان خاتمه داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره علت وقوع این حادثه نیز اظهار کرد: بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که نشت گاز و جرقه سبب وقوع این حادثه شده است. با این وجود بررسی‌های تکمیلی آتش‌نشانان همچنان درحال انجام است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار