متهمی که پس از به قتل رساندن یک مرد جوان با ضربه شمشیر به یونان فرار کرده بود، به‌صورت غیابی محاکمه شد.
کد خبر: ۱۱۶۱۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۳ 08 April 2024

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از تسنیم، چندی قبل، درگیری خونینی در خانه‌ای در جنوب تهران از سوی همسایه‌ها به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد. با اعلام این خبر، مأموران کلانتری محل، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی،کارشناسان تیم تشخیص هویت و متخصصان پزشکی قانونی به‌همراه بازپرس ویژه کشیک قتل راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی پس از اینکه پای در خانه موردنظر گذاشتند در اتاق خواب جسد مرد جوانی را مشاهده کردند که هدف ضربه شمشیر از ناحیه شکم قرار گرفته و به قتل رسیده بود. بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد 4 نفر دیگر در این خانه حضور داشتند و عامل جنایت شخصی به‌نام جمشید بوده که قبل از رسیدن پلیس از صحنه جرم گریخته است.

کارآگاهان پلیس آگاهی در نخستین‌ گام تمام افراد حاضر در خانه را بازداشت کردند اما متوجه شدند که جمشید به‌صورت مخفیانه و قاچاق ایران را به‌مقصد یونان ترک کرده است، همچنین متهمان در جریان تحقیقات مدعی شدند که این جنایت به‌خاطر متلک‌پراکنی و مصرف مشروبات الکلی رخ داده است.

بدین ترتیب دستگیری متهم از طریق پلیس بین‌الملل پیگیری شد اما بررسی‌ها نشان می‌داد جمشید به‌خاطر ارتکاب یک جرم دیگر در کشور یونان نیز بازداشت شده و اکنون پشت میله‌های زندان افتاده است و در زمان حاضر امکان استرداد متهم وجود ندارد.

پس از پایان تحقیقات مقدماتی، با صدور حکم جلب به دادرسی برای پرونده و صدور کیفرخواست به‌‌طور غیابی، اتهام مباشرت در قتل‌عمدی برای قاتل فراری در نظر قرار گرفته شد و پرونده برای رسیدگی قضایی به شعبه دهم دادگاه کیفری ارسال شد.

امروز دوشنبه بیستم فروردین‌ماه جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری آغاز شد؛ در ابتدا، کیفرخواست صادرشده از سوی دادسرای جنایی قرائت شد و سپس اولیای‌دم برای قاتل فراری اشد مجازات را درخواست کردند.

در ادامه یکی از شاهدان در جایگاه ایستاد و ماجرای جنایت را این‌طور توضیح داد: با مقتول دوست بودم؛ روز حادثه یکی از دوستان مشترک ما به من زنگ زد و گفت که برای مهمانی به خانه‌ جمشید که نمی‌شناختمش بروم؛ هنگامی که به آن خانه رسیدم مقتول، دوست مشترکمان، جمشید و نامزدش نشسته بودند و مشروبات الکلی مصرف می‌کردند؛ به‌دلیل اینکه مشروب نخورده بودم حالت طبیعی داشتم و تا ساعت 8 شب آنجا ماندم اما سپس به خانه رفتم.

مرد جوان در ادامه گفت: در مسیر بودم که دوست مشترکمان زنگ زد و مدعی شد که مقتول به نامزد جمشید حرف‌های بی‌ربط زده است و ممکن است که در خانه موردنظر درگیری ایجاد شود به همین خاطر سریعاً برگشتم تا اتفاقی میان آنها رخ ندهد.

شاهد جنایت بیان کرد: فضای خانه متشنج بود و جمشید داشت با مقتول مشاجره می‌کرد؛ در این میان جمشید یک شمشیر آورد که من با زدن ضربه‌ای به قفسه سینه‌اش شمشیر را گرفتم و برای اینکه درگیری بالا نگیرد و شوک ایجاد کنم 2 ضربه به سر خودم وارد کردم تا بترسند اما هنگامی که خون جاری شد، سرم گیج رفتم و چشمانم سیاهی رفت.

وی گفت: به‌دلیل سرگیجه شمشیر از دستانم روی زمین افتاد که در ادامه جمشید آن را برداشت و با مقتول وارد یکی از اتاق‌ خواب‌ها شد؛ دقایقی بعد جمشید که دستانش خونی شده بود سریعاً از اتاق بیرون آمد و به حمام رفت؛ من به اتاق رفتم و جسد مقتول را مشاهده کردم که از ناحیه شکم هدف ضربه مرگباری قرار گرفته بود؛ پس از این حادثه هولناک به‌خاطر اینکه سرم خونریزی داشت با پای پیاده به خیابان رفتم تا خودم را به بیمارستان بروم؛ همه چیز خیلی زود اتفاق افتاد و پس از آن دیگر جمشید را ندیدم.

به گزارش تسنیم، پس از اظهارات مرد جوان، پایان اولین جلسه رسیدگی به این پرونده اعلام شد و رسیدگی قضایی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ادامه دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار