معاون عملیات پلیس راهور تهران گفت: ۲ دوربین ثبت تخلف در خروجی بزرگراه‌ها به عنوان پایلوت و تست نصب شده تا ایرادات کار گرفته شود.
کد خبر: ۱۱۵۰۶۳۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳ 23 January 2024

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از  باشگاه خبرنگاران، سرهنگ احسان مومنی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: طرح جناغی‌ها در مبادی خروجی از محورهای بزرگراهی درحال اجراست و از آنجایی که این طرح در میزان کاهش تصادفات و همچنین نظم بخشی به سطح محورهای بزرگراهی اثر مثبتی داشته، یک‌سال است که شروع شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: تصادفات ناشی از تغییر مسیر در هنگام اجرای طرح جناغی تقریبا صفر است، اما باید فرهنگ سازی بیشتری صورت بگیرد تا زمانی که پلیس نیست خود مردم به اجرای این طرح پایند باشند.

سرهنگ مومنی گفت: به دنبال این موضوع هستیم که در ورودی طرح جناغی‌ها دوربین ثبت تخلف نصب شود، البته در ۲ جا نصب شده است و در حال انجام تست‌های آزمایشی قرار دارد تا بتوانیم ایرادات کار را برطرف کنیم تا طرح جناغی‌ها مجهز به دوربین شده و اجرای طرح سیستمی شود.

طرح جناغی یکی از راهکارهای پلیس برای عدم اجازه گردش به‌صورت غلط به رانندگان است؛ بعضی از رانندگان در خروجی بزرگراه‌ها بدون رعایت قوانین و مقررات و احترام به حقوق و وقت دیگران در نقطه صفر گردش‌های نامناسبی انجام می‌دهند، این کار باعث سد شدن راه دیگر خودروها و تصادف شده و باعث می‌شود لاین‌های مختلف یک بزرگراه درگیر ترافیک خروجی شده و درنهایت کل بزرگراه دچار مشکل شود.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار