استاندار تهران با اشاره به اینکه تغییر ساعت کار اداری عامل مؤثری در مدیریت مصرف است گفت: مدیریت بر مصرف از طریق پیش‌بینی‌ها و طرح‌ریزی‌های جدید باید صورت گیرد.
کد خبر: ۱۱۵۰۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶ 21 January 2024

به گزارش تابناک تهران، علیرضا فخاری، استاندار تهران در جریان بازدید از مرکز رصد و دیسپچینگ توزیع نیروی برق تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهر تهران ظرفیت مصرف بسیار زیادی نسبت به کل کشور دارد؛ بخش صنعتی کم‌ترین مصرف را دارد و بیشترین مصرف در بخش اداری، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و بعد بخش خانگی است.

وی افزود: ما باید بتوانیم از ابزار‌های کنترلی نظارت دقیقی بر مصرف اداره‌ها و سازمان‌ها داشته باشیم تا ظرفیت جبرانی برای کمبود برق در پیک مصرف تابستان داشته باشیم.

فخاری تغییر ساعت کار اداری را عامل مؤثری در مدیریت مصرف دانست و افزود: مدیریت بر مصرف از طریق پیش‌بینی‌ها و طرح‌ریزی‌های جدید باید صورت گیرد.

استاندار تهران تلاش‌های صورت‌گرفته در نظام تأمین و توزیع و اندازه‌گیری برق در تهران را از درایت و برنامه‌ریزی درازمدت در توزیع برق تهران بزرگ دانست و گفت: این اقدام‌ها و برنامه‌ریزی‌ها آرامش و اطمینان در مردم ایجاد کرده؛ زیرا تأمین برق از نیاز‌های امروز مردم است.

وی ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با ظرافت و ظرفیت تلاش می‌کند برق را به‌اندازه برای مردم برساند؛ زیرا برق یکی از ابزار‌هایی است که بشر امروز به آن عادت کرده و قطع آن یک نااطمینانی و فضای روحی و روانی ایجاد می‌کند.

فخاری با بیان اینکه "امروزه همه ابزار‌هایی که استفاده می‌شوند پایه اصلی آن برق است و تلاش برای تأمین برق نوعی مجاهدت است"، گفت: درحال حاضر تأمین و توزیع برق تهران بزرگ بدون هیچ مشکلی و به‌صورت پایدار و بر اساس الگو‌های ارتقا یافته و به‌صورت مطمئن صورت می‌گیرد.

استاندار تهران به استفاده از خوب از ظرفیت‌های الکترونیکی و به‌خصوص نظام ارتباطی مشخصی که می‌تواند لحظه‌به‌لحظه و نقطه‌به‌نقطه همه عوامل مصرف را مشخص کرده و اختلالاتی که ممکن است در سیستم ایجاد شود را مورد شناسایی قرار دهد اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های این امر رسیدگی به‌موقع به امر خاموشی‌ها است.

فخاری ادامه داد: بر اساس ابتکار توزیع تهران از طریق GIS می‌توانند همه نقاط شهر تهران را در کنترل داشته باشند و به‌محض قطع برق تیم‌های عملیاتی می‌توانند به‌موقع اقدام کنند ;i این مسئله از مزیت‌های بسیار خوبی است که در شبکه پیش‌بینی‌شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در زمان حوادث غیرمترقبه می‌توانند از نقاط مختلف، وضعیت مصرف و توزیع را در کنترل داشته باشند.

استاندار تهران درباره تأمین برق برای حوزه‌های انتخاباتی تهران گفت: برای انتخابات پیش از اقدام ما دوستان برق اقدام کرده‌اند و همه شعب اخذ رأی تحت‌نظر برق قرار دارد.

فخاری با بیان اینکه "با برنامه‌ها و پیش‌بینی‌های انجام شده شاهد یک شرایط متعادل خواهیم بود و بدون هیچ مشکلی تأمین برق می‌شود"، گفت: حتی اگر قرار بر الکترونیکی شدن انتخابات شد، به‌واسطه شرایط فراهم شده با اطمینان خاطرمی توانیم انجام دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار