پاک‌ترین و آلوده‌ترین نقاط پایتخت کدامند؟

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت در حال حاضر روی عدد ۱۰۶ قرار دارد و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.
کد خبر: ۱۱۷۴۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۰ 04 July 2024

به گزارش «تابناک تهران»، تهران در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت شاخص ۱۰۶ کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرد و امروز- پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳- کیفیت هوا همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس است و شاخص آلودگی هوا نیز کماکان روی عدد ۱۰۶ قرار دارد.

در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه‌های پیروزی در منطقه ۱۳ با شاخص ۱۴۲، شریف در منطقه ۲ با شاخص ۱۳۴، شادآباد در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۱۸، شهرری در منطقه ۲۰ با شاخص ۱۳۶، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۱۰۳، شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۴۵، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۰۷، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۸، مسعودیه در منطقه ۱۵ با شاخص ۱۱۰، میدان فتح در منطقه ۹ با شاخص ۱۳۵، پارک شکوفه در منطقه ۱۴ با شاخص ۱۴۲، پاسداران در منطقه ۳ با شاخص ۱۱۳، ژئوفیزیک در منطقه ۶ با شاخص ۱۲۵، فرمانداری شهرری در منطقه با شاخص ۱۳۹ و میدان امام خمینی در منطقه ۱۲ با شاخص ۱۰۳ با شاخص ۱۳۲ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهند.

همچنین ایستگاه پارک سلامت در منطقه ۱۷ با شاخص ۱۵۳ و شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۵۲ در وضعیت قرمز قرار دارند و کیفیت هوا در این ایستگاه‌ها ناسالم اعلام شده است.

در ایستگاه‌های اقدسیه، پونک، تربیت مدرس، ستاد بحران، شهرداری منطقه ۲، شهرداری منطقه ۲۲، گلبرگ، پارک رازی، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علم و صنعت، و شهرک چشمه نیز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است و در ایستگاه سرخه حصار در منطقه ۱۳ شاخص ۴۸ و کیفیت هوای پاک ثبت شده است.

بر اساس روزشمار شاخص آلودگی هوا، تهران از ابتدای سال تا امروز ۵ روز هوای پاک، ۸۴ روز هوای قابل قبول و ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم را تجربه کرده و این در حالی‌ست که در مدت مشابه سال قبل مردم پایتخت ۸ روز پاک، ۷۸ روز قابل قبول، ۱۹ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم را تجربه کرده‌اند.

در یک هفته اخیر چهار روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و سه روز هوای قابل قبول در پایتخت به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار