احتمال سؤال از شهردار تهران به دلیل عدم توجه پورسیدآقایی به مصوبات شورای شهر

به گزارش «تابناک تهران»؛ محمدعلیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آخرین  وضعیت خط 7 مترو تهران اظهار کرد: در این خصوص شهردار تهران بازدیدی را از خط داشته است و قرار است افتتاح شود اما در کل کارها به کندی پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: مسئولان مربوطه در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بارها اعلام می‌کنند که نبود منابع مالی مشکل اصلی عدم افتتاح خط 7 مترو تهران است و در واقع باید به این عزیزان بگویم که منابع مالی که از آسمان نمی آید و یکی از محل‌های درآمد پارک حاشیه‌ای بوده و در بودجه 97 نیز مصوب کردیم که 900 میلیارد تومان پیش بینی شده که کلا کنار گذاشتند.

علیخانی بیان کرد:  مصوبات شورای شهر تهران نیز اجرا نمی‌کنند و در واقع منابع مالی شرکت مجتمع‌های ایستگاهی مترو است که ما مصوب کردیم برگردد به مترو و آن را نیز اجرا نکردند و خود این مجتمع ایستگاهی می توانست از طریق سرمایه گذاری در ایستگاه‌های مترو  با مالکین زمین توافق می‌کردند و هزینه یک خط و یا یک ایستگاه را بعضا پوشش می‌دادند و اینها حذف شده است.

 
رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل و شورای شهر تهران ادامه داد:  در خصوص کمک‌های دولت نیز تا پیگیری نشود و آنها نیز وصول نمی شود.

وی با انتقاد از عملکرد معاون حمل‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: با توجه به عدم اجرای مصوبات شورای شهر تهران توسط این معاونت ما در چند نوبت تذکر می‌دهیم و در صورتی که تغییر در رویه فعالیت این معاونت صورت نگیرد ما سمت سوال از شهردار تهران خواهیم رفت.

علیخانی بیان کرد: مصوبات شورای شهر تهران غالباً اجرا نشده است و مکاتبات ما نیز بی پاسخ مانده است، هم اکنون فرایند جمع آوری آنها را در دستور کمیسیون عمران قرار داده‌ایم و آنها را یک مرحله دیگر مجدداً تذکر می‌دهیم و چون آقای حناچی تازه آمده‌اند تقصیر را متوجه ایشان نمی‌دانیم ولی جهت اطلاع وی آنها را منعکس و مکاتبه می‌کنیم و اگر پاسخ قانع‌کننده داده نشود همه موارد را در صحن از شهردار تهران سؤال خواهیم کرد.