معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کرد: دسترسی شرقی زیرگذر چهارراه گلوبندک به ایستگاه متروی پانزده خرداد که به گذرگاه شهدای مسجد ارک نامگذاری شده با حضور پیروز حناچی شهردار تهران عصر امروز (سه شنبه) به بهره برداری رسید.
کد خبر: ۹۸۱۶۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰ 27 July 2021

به گزارش «تابناک تهران»، "صفا صبوری دیلمی" در این باره گفت: گذرگاه شهدای مسجد ارک که از مقابل میدان ارک به طول حدود ۱۰۰ متر به سمت غرب و چهارراه گلوبندک احداث شده، به دو روش روباز (در موقعیت پله های ورودی) و تونلی (در موقعیت گالری دسترسی به ایستگاه مترو ۱۵خرداد) به مرحله اجرا درآمده است.

وی افزود: طول ورودی این گذرگاه عابر پیاده ۴۵ متر و طول گالری آن ۵۴ متر بوده و به ۲ دستگاه آسانسور ۱۶ نفره تجهیز شده است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه بخش تونلی گذرگاه شهدای مسجد ارک، به دلیل روباره بسیار کم ۳.۵ متری (فاصله سقف تونل تا سطح زمین) و همچنین تاسیسات زیرزمینی موجود، با دقت بسیار بالا و حساسیت های خاص اجرایی (به منظور کاهش ریسک نشست زمین، ریزش تونل و نیز حفظ امنیت شهروندان) احداث شده است، گفت: این پروژه با حضور نیروهای متخصص سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و بهره گیری از تجارب ارزشمند پروژه های تونلی قبلی، بدون وقوع هیچ گونه حادثه با موفقیت تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

به گفته وی، پروژه احداث زیرگذر گلوبندک که یکی از پروژه های شاخص مدیریت شهری در محدوده منطقه ۱۲ به شمار می آید، پس از تکمیل و بهره برداری، ضلع غربی خیابان ۱۵ خرداد را از زیر خیابان خیام به ضلع شرقی آن متصل ساخته و در نتیجه مشکل تداخل تردد پیاده و سواره در خیابان خیام و چهارراه گلوبندک را برطرف می کند.

صبوری دیلمی خاطرنشان کرد: زیرگذر گلوبندک در واقع یک زیرگذر پیاده شهری است و علاوه بر تسهیل تردد عابران پیاده، امکان دسترسی آسان به ایستگاه مترو را نیز فراهم می کند.

وی یادآور شد: اسفندماه سال گذشته، دسترسی غربی زیرگذر به ایستگاه مترو پانزده خرداد برای تردد شهروندان گشایش یافت و حالا دسترسی شرقی به مترو آماده تحویل به شهروندان شده است.

 مراسم بهره برداری از این گذرگاه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در حال برگزاری است.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین