معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره اقدامات و برنامه های محرم گفت: سیاه پوش کردن ۱۲۰ میدان اصلی شهر در مناطق مختلف، هماهنگی با ۲ هزار مسجد و فراهم کردن زیرساخت های لازم برای فعالیت ۱۲ هیات بزرگ در سطح شهر از جمله اقدامات انجام شده برای فعالیت های مذهبی ماه های محرم و صفر است.
کد خبر: ۹۸۱۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۹ 27 July 2021

به گزارش «تابناک تهران»، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مجتبی یزدانی عصر سه شنبه در جلسه شورای عالی هماهنگی با موضوع برنامه های محرم و صفر گفت: در مناطق چند محور اصلی برای برنامه های محرم مشخص شد و ۱۲۰ میدان نیز توسط سازمان زیباسازی تزیین و سیاه پوش می شود.

وی افزود: سازمان ورزش ورزشگاه‌های تحت پوشش این سازمان را برای انجام برنامه ها آماده کرده و فضاهای ۲۵۰ میدان میوه و تره بار، برخی از بوستان‌ها و ساختمان های شهرداری مناطق نیز برای نصب پرچم ها و سیاه پوش شدن در نظر گرفته شدند.

به گفته یزدانی ۱۰۰ هزار پرچم توسط معاونت اجتماعی به سازمان اتوبوسرانی اهدا می شود تا در حوزه ترافیک اقدامات لازم برای محرم انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: ارتباط با مساجد و منابع مالی آن برای مراسمات محرم انجام شده و ۲هزار مسجد برای این کار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۱۲ هیات بزرگ از ستاد کرونا مجوز فعالیت گرفتند و برنامه های خود را در فضاهای بزرگ و با رعایت پروتکل ها انجام می دهند، اضافه کرد: شهرداری نیز اماکن و زیر ساخت را در این بخش فراهم می کند. همچنین هماهنگی برای سیاهپوش شدن مال ها و اماکن توسط شهرداران نواحی انجام می شود و در ۳۰۰ هزار واحد تجاری توسط اصناف پرچم نصب می شود.

یزدانی گفت: سازمان زیباسازی سیاهپوش کردن و نصب پرچم ها را در بزرگراه های اصلی شهر انجام می دهد.

اختصاص فضاهای ادارات غیر فرهنگی استان تهران برای سیاه پوش کردن

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این جلسه گفت: با دیگر سازمانهای متولی در بحث محرم، هماهنگی و جلسات انجام شده تا بعداً در مقام مطالبه گر قرار نگیرند.

برزین ضرغامی افزود: همچنین مقرر شد ادارات غیرفرهنگی استان نیز فضاهای لازم را برای برنامه ها در اختیار قرار داده و هماهنگی ها را برای سیاه پوش کردن و سایر تزیینات مرتبط با محرم انجام دهند.

چهارپایه خوانی در بوستان آب و آتش در محرم ۱۴۰۰

مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد نیز در این جلسه درباره برنامه های این شرکت گفت: در نظر داریم برنامه های مفصل را با هیات رزمندگان در اراضی عباس آباد پیش ببریم. در پارک آب و آتش برنامه‌هایی در قالب چهارپایه خوانی توسط مداح اهل بیت، میثم مطیعی انجام می شود.

سیدمحمد حسین حجازی، افزود: اول محرم پرچم یا حسین در اراضی عباس آباد نصب و به اهتزاز در می آید. همچنین امسال نیز برنامه «سلام بر محرم» با پخش زنده تلویزیونی در اراضی عباس آباد انجام می شود.

به گفته وی، تجلیل از پدید آورندگان آثار هنری در رابطه با محرم انجام می شود.

حجازی ادامه داد: در کوشک هنر پخش فیلمهای عاشورایی، روایت های عاشورایی و هنرهای تجسمی عاشورایی، مقاله خوانی، پرده خوانی و تعزیه خوانی انجام می شود. همچنین پویش نذر آب را در بوستان بهشت مادران خواهیم داشت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین