کیفیت هوای پایتخت امروز -یکشنبه- از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۹۲ در شرایط قابل قبول و سالم است.
کد خبر: ۹۸۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲ 25 July 2021

 

به گزارش «تابناک تهران» به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۸۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۹، ازن با شاخص ۱۵۵ کاهش، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۴ و منواکسید کربن با شاخص ۴۵ روند افزایشی داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های فرمانداری شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۵، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۲۷ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۱۰ بیشترین آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح مناطق شهر تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه‌های ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۶، اقدسیه در منطقه یک و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۵۹ و ژئوفیزیک در منطقه ۶ با شاخص ۶۴ در این مدت کمترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۰۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم در تهران به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین