مدیرعامل آبفای منطقه ۶ تهران گفت: ۴۳ هزار و ۴۰۰ متر از خطوط انتقال و شبکه توزیع آب و جمع‌آوری و دفع فاضلاب شهری و روستایی جنوب تهران و شهرستان ری طی سال جاری نوسازی و بازسازی شد.
کد خبر: ۹۴۴۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱ 28 February 2021

 

حسن حقیقی روز یکشنبه به خبرنگاران، اظهار داشت: هشت هزار متر از خطوط اصلی انتقال آب، ۱۹ هزار متر از شبکه توزیع، یک هزار و ۴۰۰ متر از شبکه توزیع بافت های فرسوده و یک هزار و ۵۷۳ رشته انشعاب آب شهری بازسازی و نوسازی شد تا شهروندان از آب آشامیدنی با کمیت و کیفیت بالاتری برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح یکپارچه سازی خدمات آب و فاضلاب طی سال جاری، ۷۲ روستای جنوب تهران و شهرستان ری زیر پوشش خدمات رسانی آبفای منطقه۶ تهران قرار گرفته است، افزود: در بخش خدمت رسانی به روستاها با وجود کمبودهای شدید مالی و مشکلات فراوان، بیش از ۹ هزار متر از شبکه توزیع آب روستاها و ۲۰۰ انشعاب بازسازی و نوسازی شده است تا بخش کوچکی از مشکلات کمی و کیفی آب روستاها برطرف شود.

این مسئول با بیان اینکه در سال های گذشته و همین طور امسال اقدامات بسیار فراوانی در بخش توسعه شبکه فاضلاب در سطح منطقه صورت پذیرفته است، خاطرنشان کرد: در سال جاری شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بیش از ۶ هزار ۳۴۰ متر توسعه یافت و ۴۵۴ رشته انشعاب فاضلاب اصلاح و بازسازی شد.

حقیقی در پایان به حفر، تجهیز و وارد مدار بهره برداری قرار گرفتن ۲ حلقه چاه در شهرهای کهریزک و حسن آباد اشاره کرد و گفت: نصب نخستین مخزن اضطراری جنوب تهران در محله ۱۳ آبان شهرری و لوله گذاری در عرض بزگراه آزادگان و شهید رجایی به منظور اتصال خط انتقال ۷۰۰ میلی متری به خط انتقال یکهزار و ۸۰۰ میلی متری سد ماملو از فعالیت ها و اقدامات مهمی است که در سال جاری در حوزه مهندسی و توسعه شرکت انجام شده است.

به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب منطقه۶ تهران- شهرری، ۲۷۶ هزار مشترک آب شهری و روستایی و ۱۸۴ هزار مشترک فاضلاب دارد و به آحاد جمعیتی بالغ بر ۲میلیون نفر در مناطق (۱۵-۱۶-۱۷-۱۹-۲۰) شهرداری تهران و پنج شهر جنوب تهران شامل شهرهای باقرشهر، کهریزک، حسن آباد، قیام دشت و خاورشهر خدمات رسانی می کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار