دادستان رباط‌کریم از بازداشت ۱۶ دهیار و کارمندان دهیاری شهرستان رباط‌کریم خبر داد و گفت: عمده اتهامات دهیاران اختلاس در اموال بیت‌المال و اعمال نفوذ بر خلاف حق و مقررات قانونی، عقد قرارداد و انتخاب پیمانکار خارج از عرف قانونی و اعطای غیرقانونی مجوز به برخی افراد، جعل اسناد، مُهر و سندسازی است.
کد خبر: ۹۴۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳ 14 February 2021

 

رحیم علیش‌پور دادستان شهرستان رباط‌کریم صبح امروز در جمع خبرنگاران در مورد بازداشت ۱۶ دهیار و کارمندان دهیاری شهرستان رباط‌کریم، اظهار کرد: مدارک و مستندات کافی برای اتهامات دهیاران وجود دارد که حسب کارشناسی سازمان بازرسی، دستگاه قضایی موظف به رسیدگی به این موضوعات است.

وی گفت: عمده اتهامات دهیاران اختلاس در اموال بیت‌المال و اعمال نفوذ بر خلاف حق و مقررات قانونی، عقد قرارداد و انتخاب پیمانکار خارج از عرف قانونی و اعطای غیرقانونی مجوز به برخی افراد، جعل اسناد، مُهر و سندسازی است.

دادستان شهرستان رباط‌کریم با بیان اینکه قریب به ۷۰۰ میلیون تومان بودجه در غیر موارد معین هزینه شده است، تأکید کرد: طبق ماده ۵۹۸ اقدامات دهیاران تصرف غیرمجاز در بیت‌المال بوده است.

علیش‌پور افزود: حدود ۱۰ میلیارد تومان باید برای عمران، رفاه و آبادانی روستاهای شهرستان هزینه می‌شد که در جایی دیگر و اقدام فراقانونی هزینه و این تخلفی بارز است.

وی ابراز کرد: دهیاران متخلف حدود ۴ میلیارد تومان به نفع شخص و اشخاص هزینه و اختلاس کرده‌اند که برای ۹ دهیار در شهرستان رباط‌کریم تفهیم اتهام صادر و حق حضور در دهیاری را ندارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار