کیفیت هوای پایتخت امروز -هفتم بهمن- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۳۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.
کد خبر: ۹۳۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱ 26 January 2021

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۰۹ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۷، ازن با شاخص ۱۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۳ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷ بوده است.

دانشگاه پونک صدرنشین هوای ناسالم برای گروه های حساس

بر این اساس،ایستگاه‌های پونک با شاخص ۱۰۷ ، گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۱۱۴ و شهرک چشمه منطقه ۲۲ با ۱۲۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق ناسالم برای گروه های حساس بود.

دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۶۸، سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۶۷ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۶۵ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۹۰ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار