مناف هاشمی:
معاون حمل و نقل عمومی شهرداری تهران اعلام درباره بودجه سال آینده حمل و نقل عمومی پایتخت اعلام کرد: شهردار قول داده که این میزان در بودجه سال آینده افزایش پیدا کند.
کد خبر: ۹۳۳۰۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷ 18 January 2021

 

سید مناف هاشمی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح ورودی دوم ایستگاه مترو کمیل در پاسخ به سوالی مبنی بر تعیین سهم ۱۸ درصدی حمل و نقل عمومی در بودجه سال آینده شهرداری تهران به خبرنگار ایرنا گفت: شهردار تهران در جلسه شورای معاونین قول داده که این میزان افزایش یابد و قبل از اینکه لایحه بودجه به صحن شورا ارسال شود این سهم افزایش خواهد یافت.

وی افزود: البته دست ما در سایر منابع غیرنقد، اوراق مشارکت و سایر اعتبارات بسته نیست و تلاش داریم در سال آینده نیز اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی از جمله مترو در پایتخت افزایش دهیم.

به تعهد افتتاح ۱۰ ایستگاه عمل می کنیم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره وعده خود درباره افتتاح ۱۲ ایستگاه تا پایان امسال نیز گفت: ما هیچگاه نگفتیم که هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم بلکه اعلام کردیم که تا پایان امسال ۱۲ ایستگاه افتتاح می کنیم که دو تا ایستگاه را افتتاح کردیم و ۱۰ ایستگاه دیگر نیز تا پایان امسال افتتاح خواهیم کرد.

به گفته وی، در برنامه داریم ۵ ایستگاه را در بهمن ماه و ۵ ایستگاه دیگر را در اسفندماه افتتاح کنیم که البته بدلیل اینکه برخی قطعات و تجهیزات از جمله آسانسور با شرکت چینی قرار داد داریم شاید یکی دو ایستگاه برای سال آینده برای افتتاح برسد اما تلاش داریم به تعهدات خود عمل کنیم تا با افتتاح این ایستگاه سال ۹۹ را سال خوبی در حوزه حمل و نقل عمومی رقم بزنیم.

هاشمی درباره افتتاح ورودی ایستگاه دوم ایستگاه مترو کمیل نیز گفت: ورودی غربی این ایستگاه در سال ۹۷ افتتاح شد که ورودی شرقی آن نیز امروز- دوشنبه به بهره برداری رسید، این ورودی به هشت دستگاه پله برقی و دو دستگاه آسانسور مجهز است و تمامی اقدامات برای عبور آسان معلولان و افراد کم توان با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان احداث شد.

وی ادامه داد: ورودی غربی این ایستگاه به منطقه ۱۱ دسترسی دارد و ورودی شرقی که امروز افتتاح شد به منطقه ۱۰ دسترسی دارد و اهمیت افتتاح این ورودی را دو چندان می کند و با افتتاح این ورودی دسترسی شهروندان به مناطق ۱۰ و ۱۱ شهر تهران تسهیل شد.

معاون شهردار تهران همچنین با اشاره به اینکه ۲۹ دی ماه به روز هوای پاک نامگذاری شده است گفت: تلاش داریم در راستای افزایش کیفیت هوای پایتخت اقدامات متعددی انجام دهیم که البته ۱۸ دستگاه و وزارتخانه در قانون هوای پاک عضو هستند و باید اقداماتی انجام دهند که تلاش داریم شهرداری تهران با همکاری این دستگاه های عضو هوای پایتخت رو به روز بهتر شود.اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار