کیفیت هوای پایتخت امروز - بیست و پنجم دی- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۶۰ در شرایط ناسالم برای همه اقشار جامعه قرار گرفت.
کد خبر: ۹۳۲۲۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴ 14 January 2021

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۶۹ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۱۱۱، ازن با شاخص ۱۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۸ و منواکسید کربن با شاخص ۴۲ بوده است.

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ ناسالم برای گروه های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌ دانشگاه شهید بهشتی منطقه ۱ با شاخص ۱۳۹ و مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۱۴۸جزو دو ایستگاهی است که طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را ثبت کرده ودر شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

ایستگاه سوهانک منطقه ۱ در آستانه شرایط بنفش

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ و پیروزی منطقه ۱۳ هر دو با شاخص ۱۹۳ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۸۶ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشته و در آستانه وضعیت بنفش بودند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است

۱۳ روز هوای ناسالم برای همه گروه ها

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۳ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار