حناچی:
شهردار تهران گفت: شهرداری در تامین اعتبار برای مترو تنهاست، این در حالی است که پروژه ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب در تماس است نیازمند حمایت بیشتری است.
کد خبر: ۹۱۴۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹ 04 November 2020

«پیروز حناچی» روز چهارشنبه در مراسم ورود دستگاه حفار مکانیزه به ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم، که در کارگاه مترو این ایستگاه برگزار شد، دستور ورود این دستگاه به خط مترو برای حفاری را صادر کرد.

وی با بیان اینکه در کارهای مهندسی معمولا نقاط عطفی وجود دارد و همواره در یاد کسانی که در این پروژه ها هستند می ماند، افزود: اتصال دستگاه عظیم حفاری و رسیدن به جایگاه هایی که نقطه عطف تلقی می شود از همین جنس است.

حناچی به خواسته های پیمانکار پروژه خط ۶ و کمبود مالی اشاره کرد و گفت: با پیگیری اوراق مشارکت به خواسته های مالی پیمانکاران رسیدگی می کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه زیرساخت های مترو به خصوص در خطوط ۶ و ۷ فراهم شده و ادامه دارد، عنوان کرد:  بیشترین مشکل واگن و تامین اعتبار است که شهرداری در این تامین اعتبار تنهاست.

وی ادامه داد: تعداد مسافران مترو و اتوبوس اکنون در ایام کرونا به ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده اما این شرایط  به قبل باز می گردد و نیاز به حمایت دارد؛ برای پروژه ای که روزانه با چهار میلیون مخاطب رو برو است حمایت بیشتری نیاز داریم.

وی گفت: اوراق مشارکت ۹۸ رسیده است اما مشکلات اداری در تامین اجتماعی داریم که انتظار داریم مشکلات هر چه زودتر حل شود

حناچی گفت: امروز بخش انتهایی خط ۶ اضافه می شود و  چهار ایستگاه به این خط اضافه خواهد شد؛ این پروژه از پروژه های پیچیده ای بود که از سفره چشمه علی عبور می کرد و نگرانی های زیادی وجود داشت که به تدبیر مهندسان کار انجام شد.

اجرای سیبل مترو توسط متخصصان ایرانی

پیروز حناچی همچنین  در حاشیه مراسم در جمع خبرنگاران گفت: امروز در ادامه توسعه یکی از مهمترین خطوط مترو تهران یعنی خط ۶ هستیم که شرق تهران به را غرب وصل می کند.

وی ادامه داد: حدود ۴/۵ کیلومتر مسیر طی شده و یک هزار و ۲۰۰ متر باقی مانده است و با اتصال این تکه چهار ایستگاه جدید به خط ۶مترو اضافه می شود که با اتصالات کوچکی به راه آهن متصل می شود.

شهردار تهران گفت: سیبل مترو توسط متخصصان ایرانی در حال انجام است که کار مهمی است.

حناچی اظهار داشت: این دستگاه روزانه ۷ متر کار می کرده و الان به ۱۴ متر در روز افزایش پیدا کرده و امیدواریم تا آخررامسال به پایان برسد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار