کیفیت هوای پایتخت امروز - چهاردهم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان قرار دارد.
کد خبر: ۹۱۴۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱ 04 November 2020

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۱۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۷، ازن با شاخص ۳۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۷ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده‌است.

ایستگاه مسعودیه صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۸۱، پونک و گلبرگ منطقه ۸ هر دو با شاخص ۸۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه شادآباد صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های شادآباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۵ ، شریف منطقه ۲ و شهرداری منطقه ۲۱ هر دو با شاخص ۱۵۲ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۶۰ روز هوای ناسالم

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای سالم، ۱۶۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار