رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بنابر اظهار شهرداری، تا پایان سال دو سوم بودجه غیر نقد محقق می‌شود.
کد خبر: ۹۱۳۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴ 01 November 2020

 «محسن هاشمی» روز یکشنبه  پس از پایان جلسه  شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران گفت:  هم اندیشی صبح امروز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه با حضور شهردار تهران و معاونان مالی واداری برای بررسی مسائل و مشکلات حوزه مالی و درآمدی برگزار شد.

وی اظهارداشت:  دراین جلسه مباحث مالی شهرداری که مورد نگرانی اعضای شورای شهر بود، مطرح شد و شهرداری نیز ابراز امیدواری کرد که بتواند در حوزه بودجه غیرنقد حداقل تا پایان سال شاهد تحقق دو سوم بودجه باشیم.

هاشمی افزود: کمیسیون‌های مربوطه جلسات ویژه‌تری در این خصوص خواهند داشت و موضوع را دنبال می‌کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: بودجه شهرداری تهران در سال ۹۹ بالغ بر  ۳۰ هزار میلیارد تومان است اما  بر اساس وضعیت کشور و شیوع گسترده کرونا بخشی از شهردای  دچار مشکل درآمدی شده‌است. به عنوان مثال درآمد طرح ترافیک، غرفه‌های  سازمان‌های شهرداری و بخش های فرهنگی دچار بحران شده و اینها سببب شده تا درآمدهای نقدی به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد تحقق پیدا نکند.

وی گفت: در بحث بودجه غیر نقد نیز به دلیل نبود ثبات قیمت دچار مشکل هستیم چرا که معمولا کارشناسی املاک و پروژه ها ۳ تا ۶ ماه طول می کشد ولی اکنون هفتگی قیمت ها در حال اوج گرفتن هستند و لذا نمی توان شتابزده عمل کرد چرا که قطعا مدیریت شهری مورد سوال واقع خواه شد که چرا املاک را به قیمت واقعی تهاتر نکرده است و این امر باعث می‌شود درآمد غیر نقد شهرداری کم شود.

وی ادامه داد: با این وجود شهرداری تهران امیدوار است دو سوم بودجه تحقق پیدا کند اما  قرار شد با اعمال تمهیداتی صد در صد بودجه محقق شود.

بحران کرونا در شورا

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بحران کرونا در شورای شهر از ابتلا ۵ عضو شورا به کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر خانم شهربانو امانی و آقای فراهانی هم  به کرونا مبتلا هستند؛ همچنین تعدادی از کارمندان شورا که یک همکار را هم از دست دادیم.

تشریح جلسه شورا

هاشمی افزود: با شروع جلسه شورا بحث طرح یک فوریتی تاسیس خانه تهران  و نیز ساماندهی و مدیریت موزه‌های تحت اختیار شهرداری مورد بررسی قرار گرفت که یک فوریت این طرح‌ها به تصویب رسید.

وی در خصوص بحث واگذاری سهام شرکت شهروند و موسسه همشهری در بورس گفت: در این جلسه همچنین لایحه واگذاری بخشی از سهام شرکت شهروند و موسسه همشهری در بورس مطرح شد که کلیات و جزییات آن به تصویب رسید.

وی ادامه داد: در این لایحه مقرر شد  تا ۳۰ درصد سهام شرکت شهروند و موسسه همشهری در بورس واگذار شود و معمولا هم روال این است که بخش کمی از سهام شرکت ها  وارد بورش می شود و اینگونه نیست که  به یکباره کل سهام وارد بورس شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار