کیفیت هوای پایتخت امروز - یازدهم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاختص لحظه ای ۱۲۵ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان است.
کد خبر: ۹۱۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱ 01 November 2020

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۴، ازن با شاخص ۶۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۸ و منواکسید کربن با شاخص ۴۴ بوده‌است.

ایستگاه پونک صدرنشین هوای سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۷۳ ،گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۸۲ و اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۹۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه پارک سلامت منطقه ۱۷ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۵۷، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۶ و دانشگاه تهران منطقه ۶ با شاخص ۱۵۳ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار