کیفیت هوای پایتخت امروز-سوم آبان- با افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
کد خبر: ۹۱۱۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱ 24 October 2020

 بر اساس اعلام روز شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:٣٠ امروز بر روی شاخص ۱۰۴ در شرایط ناسالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، ذرات ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۷ و منواکسید کربن با شاخص ۳۹ بوده‌ است.

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک(منطقه ۵) با شاخص ۷۰، میدان فتح(منطقه ۹)با شاخص ۷۲ و گلبرگ (منطقه ۸) و اقدسیه مشترک(منطقه یک) با  شاخص ۷۷ از  لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۴۷، پارک قایم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۳۵ و  پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۲۸ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۲۵ روز هوای پاک

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۶۴روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده‌ است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار