نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت: برای حل مسائل و مشکلات تهران باید نگاه راهبردی داشت و در ارائه راهکارها می بایست تمام وابستگی های بین مسائل لحاظ شوند.
کد خبر: ۹۱۱۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۰ 24 October 2020

مهدی شریفیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از مسائل تهران به صورت زنجیره‌وار به همدیگر وابسته هستند مثلاً اگر راهکار مناسبی برای افزایش کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی اتخاذ شود در آلودگی هوا و کاهش حجم ترافیک نقش بسیار مؤثری خواهد داشت؛ یا اگر به مسائل حاشیه نشینان تهران رسیدگی شود بسیاری از مشکلات شهر تهران نیز مرتفع می شود. 

وی تاکید کرد: تهران به عنوان یک کلانشهر به واسطه پایتخت بودن و جمعیت و وسعت زیاد با انواع مسائل و مشکلات ریز و درشت روبروست اما به نظر می آید در میان این مسائل، ترافیک، آلودگی هوا، ناوگان حمل و نقل عمومی، جمعیت زیاد شهر تهران، حاشیه نشینی و بافت فرسوده از مهمترین مسائلی هستند که می بایست به جد پیگیری شوند.

شریفیان ادامه داد: در واقع ما با مجموعه ای متنوع از مسائل با حادترین وضعیت ممکن روبرو هستیم که واقعاً اولویت بندی این مسائل کار ساده ای نیست چرا که هرکدام طیف عظیمی از جامعه را شامل می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در خصوص رفع مشکل ترافیک و آلودگی هوا در تهران نیز بیان کرد: یک عزم جدی بین دستگاهی برای رفع این مشکلات نیاز است. 

شریفیان افزود: اکنون مطالبه حل مشکلات آلودگی هوا و ترافیک تنها از مسئولان شهرداری تهران موثر نیست، برای این منظور می بایست طرحی کلان و راهبردی تدوین شود که وظایف نهادها، سازمانها و دستگاههای مختلف در آن به روشنی مشخص شده باشد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر یکی دیگر از مشکلات تهران را وجود بافت های فرسوده عنوان کرد و گفت: اگر در اسرع وقت تدابیر درستی در خصوص بازسازی بافتهای فرسوده در شهرتهران اندیشیده نشود با یک زلزله نه چندان قوی در تهران شاهد یک فاجعه انسانی خواهیم بود؛ کافیست جمعیت و شرایط شهر تهران با شهر بم مقایسه شود تا عمق فاجعه محتمل در تهران را دریابیم.

شریفیان در خصوص حاشیه نشینی نیز توضیح داد: بسیاری از مسائل شهر تهران با شهرستانهای اطراف غیرقابل تفکیک هستند. حاشیه نشینی عوارض و آسیبهای گوناگونی دارد که علاوه بر خود مناطق حاشیه ای گریبان شهرها را هم میگیرد؛ به اعتقاد من تمامی طرحها و راهکارها باید ناظر به کاستن فاصله فرهنگی مرکز شهر با حاشیه آن باشد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در بدنه مجلس شورای اسلامی به ویژه هیئت رئیسه آن افراد باتجربه در حوزه مدیریت شهری وجود دارند که در تدوین راهکارها و طرحهای عملیاتی می توانند بسیار مؤثر باشند و تمامی نمایندگان تهران در کنار قانونگذاری و نظارت بر مسائل ملی، اهتمام ویژه در حل مسائل شهرهای تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر خواهند داشت.

نقش و اهمیت مشارکت مردم در انتخابات 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر همچنین در خصوص انتخابات گفت: انتخابات در نظام مردم سالاری دینی با انتخابات در غرب و دموکراسی غربی متفاوت است. 

شریفیان افزود: در نظام مردم سالاری دینی انتخابات علاوه بر اینکه حق مردم در تعیین سرنوشتشان است، یک عمل عبادی شمرده می شود وقتی این نگاه وجود دارد یعنی اثری که عبادتهای فردی و اجتماعی دیگر دارند در این عمل نیز وجود دارد. 

وی ادامه داد: از سوی دیگر مشارکت مردم در انتخابات، شرکت آنها در یک همه پرسی است که نتیجه آن دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است بنابراین در زمانه ای که جنگهای مختلف رسانه ای، سیاسی، اقتصادی برعلیه کشورمان در جریان است یکی از مؤثرترین اقدمات که بسیاری از توطئه ها را ناکام میگذارد همین شرکت در انتخاب و حضور پررنگ در این عرصه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار