مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از تحویل سند تک برگ کاداستری صادر شده به میزان ۲ هزار و ۱۴۸ هکتار از اراضی ملی پلاک‌های ثبتی حکیم آباد و نجف آباد ری خبر داد.
کد خبر: ۹۱۰۹۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹ 21 October 2020

علینقی حیدریان صبح چهارشنبه در سی و دومین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران اظهار داشت: با اجرای طرح کاداستر و بنا بر دقتی که در این طرح پیش بینی شده از وقوع بسیاری از سو استفاده‌های احتمالی و تعرض به انفال پیشگیری شده و در سایه این اقدام شاهد افزایش ضریب حفاظتی برای عرصه‌های ملی خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اراضی ملی بیشتر از سایر منابع مورد طمع افراد سودجو و فرصت طلب قرار می‌گیرد، با اجرای این طرح علاوه بر کاهش تصرفات و تخلفات به این اراضی، از طرح دعاوی و تشکیل پرونده‌های قضائی کاسته شده و بدین وسیله حجم کاری دستگاه قضا و دولت به شدت کاهش می‌یابد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران روان سازی و تسریع در پاسخگویی به استعلامات را از مزایای دیگر اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: با کاداستری شدن پلاک‌های ثبتی و بارگذاری آنها در سامانه کاداستر، امکان پاسخگویی سریع به استعلامات و تکریم ارباب رجوع فراهم خواهد شد.

حیدریان اجرای طرح کاداستر را به عنوان مهم‌ترین اولویت مجموعه منابع طبیعی استان تهران در سال جاری دانست و در این باره تأکید کرد: با عنایت به اهمیت و ضرورت تثبیت مالکیت دولت بر عرصه‌های منابع طبیعی و حفظ حقوق بیت المال، اجرای این طرح در قالب طرح ۹ در ۹۹ و یکی از اقدامات جهشی سال جاری به جد در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

گفتنی است در این جلسه دو فقره سند تک برگ کاداستری صادر شده به میزان ۲ هزار و ۱۴۸ هکتار مربوط به اراضی ملی پلاک‌های ثبتی حکیم آباد و نجف آباد شهرستان ری تحویل کارگروه شد و با حضور مسئولان ادارات ثبت و منابع طبیعی شهرستان‌های شمیرانات و ری برخی از پلاک‌های ثبتی این دو شهرستان نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار