کیفیت هوای پایتخت امروز-بیست و دوم مهر- در سومین روز متوالی از لحاظ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۶ شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
کد خبر: ۹۰۸۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰ 13 October 2020

 بر اساس اعلام روز سه شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:٣٠ امروز بر روی شاخص ۱۱۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۶، ذرات ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۹ و منواکسید کربن با شاخص ۳۷ بوده‌است.

ایستگاه پونک در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۷۳، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۷۴ و ستاد بحران منطقه ۷با شاخص ۷۹از لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

ایستگاه دانشگاه علم و صنعت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۵۲، شهرداری منطقه۲۲ و پارک شکوفه  منطقه ۱۴ هر دو  با شاخص ۱۵۱ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵روز هوای پاک

از ابتدای امسال در تهران، ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار