کیفیت هوای پایتخت امروز-بیست و یکم مهر- از لحاظ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۸ شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
کد خبر: ۹۰۸۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷ 12 October 2020

 بر اساس اعلام روز دوشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹:٣٠ امروز بر روی شاخص ۱۰۲ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، ذرات ازن با شاخص ۵۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۳۳ بوده‌است.

ایستگاه مسعودیه در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۷۲، ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۷۴ و پونک با شاخص۷۷ از لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۵۸، دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۵۴ و شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۱۵۲ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

۱۵روز هوای پاک

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار