عضو شورای شهر:
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در هشداری خواستار تعیین تکلیف هرچه سریعتر گودهای پر خطر توسط مالکان گودها و شهرداری شد.
کد خبر: ۹۰۸۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶ 11 October 2020

محمد سالاری روز یکشنبه در دویست و چهل و یکمین جلسه شورای پنجم شهر تهران گفت: برغم هشدارهایی که کمیسیون های تخصصی شورای شهر در خصوص گودهای پرخطر و تعیین تکلیف آن ها داشته اند، در ۲ روز گذشته شاهد ریزش ساختمان های مجاور گودی در منطقه ۱۷، محله فلاح بودیم که بسیار وحشتناک و نگران کننده بود.

وی ادامه داد: هرچند اقدام آتش نشانی و شهرداری منطقه درخصوص تخلیه شبانه ساکنین محل، برغم مقاومت آن ها جای تقدیر و سپاس دارد اما متاسفانه ورود دو نفر به یک ساختمان قدیمی منجر به فوت آن ها شد.

سالاری با اشاره به جلسه ریاست شورا و کمیسیون های تخصصی با معاونین مربوطه شهردار در خصوص گودهای پرخط، بیان کرد: در این جلسه مقرر شد همه شهرداران مناطق نسبت به تعیین تکلیف گودها بر اساس آخرین اخطار داده شده اقدام کنند و متعاقب آن نیز ما به عنوان کمیسیون شهرسازی و همکاران کمیسیون عمران در مناطق حضور پیدا کردیم و به مالکین گودهای پرخطر هشدار دادیم که چنانچه از آخرین فرصت استفاده نکنند، شهرداری تهران راسا نسبت به پرکردن و تعیین تکلیف گودها با ایجاد سازه نگهبان اقدام می کند.

وی تصریح کرد: مجددا اعلام می کنم مالکان گودهای پرخطر آخرین فرصت را غنیمت بشمرند، مدیریت شهری دوست ندارد آن ها متضرر شوند اما قطعا بین حقوق عامه و حقوق خصوصی ترجیح مدیریت شهری تحقق حقوق عامه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار