کیفیت هوای پایتخت، امروز-بیستم مهر- از لحاظ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۰۳در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
کد خبر: ۹۰۸۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱ 11 October 2020

بر اساس اعلام روز یکشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٨:٣٠ امروز بر روی شاخص ۶۳ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، ذرات ازن با شاخص ۲۷، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۰ و منواکسید کربن با شاخص ۳۱ بوده‌است.

ایستگاه گلبرگ در شرایط سالم

بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۶۱، پونک با شاخص ۶۳ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۶۶ از لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.

ایستگاه دانشگاه علم و صنعت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

همچنین ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۶۶، سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۵۲ و فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۴۹ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵روز هوای پاک

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۶ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده‌است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار