بیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران:
تهران- دبیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران از کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان تهران خبر داد و گفت: ۱۹هزار محکوم زندانی در استان تهران از مرخصی کرونایی استفاده کردند.
کد خبر: ۹۰۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶ 29 September 2020

به گزارش خبرنگار مهر، عباد الله میرزایی مطلق ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران از موفقیت دادگستری تهران در کاهش جمعیت زندانیان خبر داد و اظهار داشت: با تلاش مستمر و بی وقفه دست اندرکاران پرونده‌های مطرح در کمیسیون‌های عفو و بخشودگی در حال حاضر به روز می‌باشد.

وی افزود: در موج اول کرونا در مجموع تعداد ۱۲ هزار نفر زندانی از این مرخصی‌ها استفاده کردند و ۲ هزار نفر از آنان از طریق شمول نهادهای ارفاقی آزاد شدند.

دبیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات دادگستری تهران بیان داشت: در موج دوم کرونا تعداد ۷ هزار نفر از مرخصی زندان استفاده کردند که بخشی از این افراد موفق به استفاده از نهادهای ارفاقی شده‌اند.

میرزایی مطلق عنوان داشت: در بحث اجرای قانون کاهش مجازات حبس نیز تعداد ۱۳ هزار پرونده از دادسراها به محاکم انتقال یافته که در میان آنها تعداد ۴۵۰۰ زندانی وجود دارد و در مورد ۶۰ درصد این پرونده‌ها با یک هزار نفر زندانی که استعداد ارفاق را داشتند، اتخاذ تصمیم شد و ۴۰ درصد باقیمانده نیز در حال بررسی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار