کد خبر: ۸۴۸۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴ 10 May 2020

«زهرا صدر اعظم نوری» روز یکشنبه در دویست و دوازدهمین جلسه شورا با تذکر به شهرداری تهران گفت: وقوع زلزله با قدرت ۵.۱ ریشتر در دشت مشا اهمیت توجه به مدیریت بحران را بیش از پیش یادآور شد.

وی افزود: امروز با گذشت ۱۷ سال از زلزله بم و ۲ سال از گذشت زلزله ملارد این سوال مطرح است که توان ما در مدیریت بحران های این چنینی چقدر است.

نوری با طرح یک پرسش، عنوان کرد که آیا در این مدت توان ما در ساماندهی امکانات برای مدیریت بحران آیا افزایش یافته است و آیا کیفیت ساخت و سازهای ما در این مدت افزایش یافته است؟

وی افزود: شورای شهر تهران با آینده نگری طرحی با عنوان الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه واکنش اضطراری به زلزله تهران را در سال ۹۷ به تصویب رساند که به موجب آن شهرداری تهران موظف شد لایحه برنامه عملیاتی واکنش اضطراری را به همراه دستورالعمل های آن به شورا بفرستد.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران گفت: لایحه موصوف سال گذشته به شورا آمد اما متاسفانه تا امروز نسبت به اصلاح و بازنگری در لایحه اقدامی نشده است و به شهردار تهران در این خصوص تذکر می دهم تا لایحه را مورد بازنگری قرار داده و مجدد به شورای شهر تهران ارسال کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار