رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس با اشاره به آزادسازی بیش از ۲ هکتار از اراضی تصرف شده در این شهرستان گفت: این اراضی با دستور دادستانی پردیس در اختیار اجرای طرح گلخانه‌ای قرار می‌گیرد.
کد خبر: ۸۴۷۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸ 09 May 2020

سید محمد قریشی در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به تخریب 43 مورد از بناهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان پردیس اظهار داشت: این بناها با دستور قضایی آزادسازی و در اختیار اجرای طرح گلخانه‌ای قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان پردیس برای اجرای طرح گلخانه، 103 هکتار زمین مدنظر می‌باشد که تاکنون 3 هکتار از آن جهت پروانه تأسیس گلخانه به نظام مهندسی معرفی شده که با تحقق 10 درصد از 103 هکتار اراضی می‌توان 4 برابر هدف شاخص را پیش برد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان پردیس همچنین افزود: ساکنان شهرستان پردیس که دارای باغ یا ویلا هستند می‌توانند در ملک شخصی خود از تسهیلات ویژه جهاد کشاورزی برای اجرای طرح گلخانه‌ای بهره‌مند شوند که کشت گل محمدی یکی از بارزترین طرح‌های قابل اجرا در شهرستان پردیس می‌باشد.

قریشی تصریح کرد: برای حمایت از کشاورزان با تعامل رئیس بانک کشاورزی استان و رئیس کل بیمه استان تهران، تمامی کشاورزان با محصولات باغی، دامی و گلخانه‌ای تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طی مصوبه جلسه فرمانداری شهرستان پردیس مقرر شد با ایجاد غرفه‌ای در جهاد کشاورزی شهرستان، برای عرضه محصولات ریز و گلخانه‌ای اقدام و در اختیار کشاورزان قرار بگیرد.

انتهای پیام/220/ ع

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار