مدیرعامل آبفای استان تهران:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: این استان پس از سیستان و بلوچستان، فقیرترین استان کشور از نظر منابع آبی است، زیرا جمعیت زیادی در پهنه کوچکی جمع شده‌اند.
کد خبر: ۸۰۴۳۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷ 09 December 2019

به گزارش تابناک تهران، محمدرضا بختیاری در نشست تخصصی «هماهنگی سند همکاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس» با بیان این‌که کشور ما کشور کم‌آبی است و ۹۰ درصد مساحت کشور در منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار گرفته است، اظهار کرد: کشور ما حدود یک سوم بارندگی دنیا را دارد و بارندگی‌ها هم کاملا به صورت نامتوازن است.

بختیاری با بیان این‌که مدیریت آب در کشور هم‌گام با تکنولوژی‌های واردشده به کشور پیش نرفته است، تصریح کرد: منابع آبی تجدیدپذیر هر کشوری ذخایر آن کشور هستند؛ در حال حاضر کشورهای اروپایی حدود ۲۰درصد از منابع آب تجدیدپذیر خود را استفاده می‌کنند و این در حالی‌ست که ما به طور متوسط از ۸۵ درصد منابع آبی تجدیدپذیر خود استفاده می‌کنیم.

وی با تاکید بر این‌که جامعه ما هنوز حساسیت مناسبی نسبت به موضوع کم‌آبی و مدیریت مصرف پیدا نکرده است،گفت: مصرف آب در شهر تهران از ابتدای سال تاکنون ۸۱۰ میلیون متر مکعب بوده که نسبت به سال گذشته ۴۳ میلیون مترمکعب افزایش مصرف داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به این‌که در بسیاری از استان‌های کشور ۹۰ درصد از منابع آبی در بخش کشاورزی استفاده می‌شود، اظهار کرد: سهم کشاورزی در استان تهران از منابع آبی تنها ۵۱ درصد است؛ ما برای مدیریت مصرف آب باید از مدارس شروع کنیم و راهی جز این نداریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار