کیفیت هوای پایتخت امروز دوشنبه با کاهش واحدهای غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۴۶ در شرایط پاک قرار گرفت.
کد خبر: ۸۰۴۳۱۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷ 09 December 2019

به گزارش تابناک تهران، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۵۶ و در شرایط سالم قرار داشت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۳۰ و منواکسید کربن با شاخص ۲۰ است.

ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۸۹، شهر ری (منطقه ۲۰) با شاخص ۸۵ و شهرداری (منطقه ۱۵) با شاخص ۷۹ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه های پونک با شاخص ۲۱ ، ستاد بحران(منطقه ۷) با شاخص ۳۱ و شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۳۵ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران را نشان می دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار