کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه با قرار گرفتن بر روی شاخص لحظه‌ای ۱۱۱ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای گروه‌های حساس(از جمله بیماران ریوی و قلبی) ناسالم است.
کد خبر: ۷۹۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹ 09 November 2019

به گزارش تابناک تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۱۰ قرار داشت و ناسالم بود.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون عدد ۶۳ و منواکسید کربن عدد ۳۲ را نشان می دهد. ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۶۴ و پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۴۳ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز به ترتیب کمترین و بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار