کیفیت هوای پایتخت امروز سه‌شنبه با افزایش ۱۵ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۰۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس (از جمله بیماران ریوی و قلبی) قرار گرفت.
کد خبر: ۷۹۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶ 05 November 2019

به گزارش تابناک تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بر روی شاخص ۵۹ قرار گرفت.

بررسی داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد در همین مدت، شاخص نیتروژن، ازن و منواکسید کربن نیز به ترتیب بر روی ۱۷، ۶۳ و ۳۳ قرار دارد.

ایستگاه‌های پونک با شاخص ۵۲، ستاد بحران (منطقه ۷) با شاخص ۵۶، اقدسیه (منطقه یک) با شاخص ۵۷ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

در این مدت زمان ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۱۵، ‌ شاد آباد (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۴ و شهرداری(منطقه ۲۱) با شاخص ۱۱۳ بیشترین میزان آلایندگی را دارند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار