هیات داوران جایزه جهانی خشت طلایی تهران اسامی برگزیدگان این رویداد را اعلام کرد.
کد خبر: ۷۹۳۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱ 03 November 2019

به گزارش تابناک تهران، برگزیدگان این دوره از خشت طلایی تهران  تاب‌آوری، زیست‌پذیری و توسعه پایدار شهری (Resiliency, Livability and Sustainable Urban Development) عبارتند از:

  1. رتبه اول دکتر رضا کرمی محمدی ریاست محترم سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:۱- سامانه هشدار سریع زلزله، ۲- شبکه راه‌های اضطراری
  2. رتبه دوم، آقای وسترهاوس، نماینده سفارت هلند، تأمین هوشمند روشنایی خیابان‌ها آمستردام Smart Street lighting Powered by Direct Current at Port of Amesterdam
  3. رتبه سوم، علی رزمی مجری پروژه و نماینده شهردار، تهیه دستورالعمل جهت طراحی و بهینه‌سازی کانال و مخازن اکولوژیک شیراز.
  • شایسته تقدیر، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، تهیه ضوابط اجرایی انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در ساختمان‌های شهر
  • شایسته تقدیر، Dogukan arda Ulgon معاون سفیر ترکیه، سفر رایگان شهری با زباله Free Travel with Recycled Waste
  • شایسته تقدیر، دکتر لامپه (ساعت ۱۵) نماینده سفارت آلمان، عمارت انرژی سبز در آلمان Green Energy Pavilion in Germany


در حوزه مشارکت شهروندان و توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر (Public Participation and Urban Soclo – Cultural Development)

  1. رتبه اول، آقای ماریو بارکرو (ساعت ۱۵:۳۰)، سفیر نیکاراگوئه، زنان خورشیدی؛ نیکاراگوئه Nicaraguan Women Cook with the Sun and Grow Organic Vegetables
  2. رتبه دوم، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی، فستیوال نقاشی "شهری که من دوست دارم" ویژه کودکان
  3. رتبه سوم، نماینده سفارت هند، استفاده از Safetipin برای ایجاد فضاهای عمومی ایمن‌تر و فراگیر Using Safetipin to Build Safer and Inclusive Public Spaces
  • شایسته تقدیر، سعید راد، مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، ۱- عرضه محصولات به انتخاب مشتری (طرح دستچین)، ۲- سبد مهربانی با شعار حمایت از اقشار آسیب‌پذیر
  • شایسته تقدیر، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، برگزاری رقبت‌های نشاط سالمندی با شعار # ساده_شادیم

در حوزه معماری، شهرسازی، میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری (Architecture, Urbanism, Cultural Heritage and Urban Regeneration)

  1. رتبه اول، نصر اله آبادیان شهردار منطقه ۱۱، ۱- راه‌اندازی موزه‌های ثبت احوال، جنگ و دخانیات، ۲- احیای ۱۰ خانه بافت تاریخی در حصار ناصری
  2. رتبه دوم، حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل، مرمت و بازسازی عمارت شهرداری؛ اردبیل
  3. رتبه سوم، دکتر ایرج شهین باهر شهردار تبریز، حیات مدنی در حیاط شهری؛ تبریز
  • شایسته تقدیر، دکتر علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲، ساماندهی مرکز تاریخی – فرهنگی تهران – طراحی شهری – محیطی بستر خیابان‌های منطقه ۱۲
  • شایسته تقدیر، دسترسی جدید به مرکز تاریخی جیرونلا New Access to Gironella's Historic Center
  • شایسته تقدیر، دکتر سعید ابریشمی راد شهردار کاشان، روح فرهنگ در کالبد دارکوب پیر (تبدیل آب انبار قدیمی به آمفی‌تئاتر روباز)
  • شایسته تقدیر، مهندس علیرضا آقایی مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، خانه سیمین و جلال


در حوزه شهر هوشمند و خلاق انسان‌محور (Smart and Creative Human – Oriented Cities)

  1. رتبه اول، دکتر محمد فرجود مدیرعامل سازمان فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، سامانه "تهران من"
  2. رتبه دوم، محسن جلالی مدیرعامل نشر شهر، سرزمین فکر بازیا
  3. رتبه سوم، نماینده سفارت دانمارک، ایستگاه‌های شارز فوق سریع برای وسایل نقلیه برقی Ultrafast Charging Station for Electric Vehicles
  • شایسته تقدیر، آقای رسول کشت‌پور شهردار منطقه ۲، هوشمندسازی، حمایت و راه‌اندازی ۱۷ استارتاپ در سطح منطقه ۲
  • شایسته تقدیر، سعید ابریشمی راد شهردار کاشان، پروژه کارت شهروندی کاشان کارت "کاشان، شهری بدون پول نقد"


در حوزه تأمین منابع، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد شهری (Provision of Resources, Investment, Enterpreneurship, Employment and Urban Economy)

  1. رتبه اول، مهندس عظیمیان مدیرکارخانه نوآوری، کارخانه نوآوری آزادی
  2. رتبه دوم، فؤاد بعلوک شهردار بعلبک، خانه‌های گلی در محله کالا؛ بعلبک Cultural Heritage and Urban Development: Mud Houses in Kalaa Beighbourhood
  3. رتبه سوم، دکتر مفاخریان شهردار منطقه ۹، مرکز توسعه فناوری‌های هوشمند و کسب‌وکارهای شهری
  • شایسته تقدیر، آقای علی درافشان شهردار قزوین، احیای بناهای رها شده و فضاهای خالی و متروکه در شهر
  • شایسته تقدیر، لیون جاگاریان سفیر روسیه، برنامه خیابان مسکو Moscow Street Programme


در حوزه توسعه زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل عمومی و خدمات شهری (Development of Infrastructures, Public Transportation and Urban Services)

  1. رتبه اول، یوسف حجت مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک تهران، سامانه دوچرخه اشتراکی هوشمند (بیدود)
  2. رتبه دوم، سامانه و اپلیکیشن اسکوترهای برقی Econduce: Shared Electric Scooters Service از مکزیک
  3. رتبه سوم، حسین مقدم سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، واحد سیار معاینه فنی خودروها
  • شایسته تقدیر، مهندس علی امام مدیرعامل و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، طراحی و احداث خط هفت مترو تهران
  • شایسته تقدیر، آقای ایگناسیویانوس سفیر شیلی، کاپو – دوچرخه سواران تحلیلی برای شهر هوشمند Kappo – Cyclists Analytics for Smart Cities


 در حوزه ارتقای حکمروایی محلی، برنامه‌ریزی و مدیریت شهری (Promoting Local Gevernmance, Planning and Management)

  1. رتبه اول، Rusian galiakhmetov نماینده شهردار کازان روسیه، اصلاح سیستم تحویل وعده غذایی در مدرسه School meal delivery system reform-Kazan
  2. رتبه دوم، بهاره آروین عضو شورای شهر تهران، سامانه شفافیت تهران
  3. رتبه سوم، Sayan Kabzhalelov نماینده شهردار ترکستان، استراتژی تحول شهری ترکستان Strategy of Urban Tranformation of Turkistan City
  • شایسته تقدیر، آقای لوانیس کاراکانیس نماینده سفارت یونان، رهایی از دوزخ: از بی‌تفاوتی تا شهروندی فعال Curing the Limbo: from Apathy to Active Citizenship
  • شایسته تقدیر، نظارت بر رونق و پایدار شهری در ۱۵۲ شهرداری مکزیک Monitoring Urban Prosperity and Sustainability in ۱۵۳ Municipalities in Mexico
  • شایسته تقدیر، آقای بندیکت واتامبا Mr. Bendict Watamba نفر دوم سفارت کنیا، سیستم حیاط برای مدیریت فضاهای عمومی Courtyard System for

Management of Public Spaces

شعار امسال جایزه جهانی خشت طلایی تهران ایجاد شهرهای هوشمند، تاب‌آور زیست‌پذیر برای همه است.  روز جهانی شهرها در سال ۲۰۱۳ بر اساس پیشنهاد کمیته اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان ملل به منظور همکاری بیشتر شهرهای مختلف جهان برای تقویت زیرساختهای شهری حکمرانی محلی و مدیریت شهری و سایر زمینه‌های حیاتی برای مقابله با عواقب تغییرات شهرنشینی در جوامع مختلف انتخاب شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار