انتشار کلیپی که در آن مصاحبه‌کننده از کودکان سؤالات جنسی پرسیده بود، باعث آزردگی خاطر بسیاری از خانواده‌ها و درخواست‌های متعدد به سامانه دادسرای ارشاد تهران برای پیگیری مسئله شده بود.
کد خبر: ۷۸۶۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱ 07 October 2019

عوامل تهیه کلیپ مصاحبه عجیب با سوالات جنسی از کودکان بازداشت شدند.

به گزارش «تابناک تهران»؛ انتشار این کلیپ که در آن مصاحبه‌کننده از کودکان سوالات جنسی پرسیده بود، باعث آزردگی خاطر بسیاری از خانواده‌ها و درخواست‌های متعدد به سامانه دادسرای ارشاد تهران برای پیگیری مسئله شده بود.

عوامل تهیه این مصاحبه، به دستور دادسرا و توسط پلیس اطلاعات و امنیت تهران بازداشت شدند.

ماجرای مصاحبه جنجالی با کودکان چیست؟

طی چند روز اخیر ویدئویی در فضای مجازی و یکی از سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو منتشر شد که البته ۴۰ دقیقه پس از انتشار پاک شد، اما حواشی و جنجال‌های زیادی را به وجود آورد. در این ویدئو خانم مجری از کودکان مصاحبه تهیه می‌کرد و از آن ها سوال‌های جنسی درباره چگونگی به دنیا آمدنشان سوال می‌پرسید و پیگیر آموزش‌های جنسی به کودکان شده بود.
 

واکنش مؤسس سایت آپارات به کلیپ مصاحبه با کودکان


وقتی که انتقاد‌ها از آپارات شدت یافت، محمدجواد شکوری مقدم، موسس آپارات نوشت: «علاوه بر حذف کلیپ نامناسب کانال ژلوفن، فعالیت این کانال نیز تا تعین تکلیف نهایی معلق شد.

روزانه بیش از ۲۰ هزار ویدئو در آپارات بارگذاری می‌شود،‌ای کاش کاربران عزیز از سرویس گزارش تخلفات آپارات پیش از پیش استفاده کنند تا با همراهی هم فضای مناسب‌تری برای مردم کشورمان بسازیم.»
 
(ویدیو) ماجرای مصاحبه با کودکان با سوالات عجیب جنسیتوضیح محمدجواد شکوری درباره ویدئوی مصاحبه با کودکان


واکنش مردم به کلیپ مصاحبه ژلوفن

در واکنش به مصاحبه جنسی با کودکان که کانال ژلوفن منتشر کرد، کاربری نوشته است: خانمی رو با چنین ظاهری راه انداختن کوچه و بازار از بچه‌ها بپرسه که چطوری به دنیا می‌آیید؟

حمیدرضا بیانی هم کلیپ مصاحبه با کودکان از کانال ژلوفن را برنامه کثیف اینترنتی خوانده است.

پزشکی هم به مصاحبه با کودکان واکنش نشان داده و نوشته: "پرسیدن سوال‌های جنسی از کودکان خردسال اسمش آگاهی نیست"

در مقابل کاربرانی هم معتقد بودند بالاخره آگاهی در مورد مسائل جنسی برای کودکان هم لازم است. هر چند که به قول معروف کار را باید دست کاردان سپرد و مصاحبه با کودکان را به افرادی واگذار کرد که علم و شناخت بیشتری دارند.
 
(ویدیو) ماجرای مصاحبه با کودکان با سوالات عجیب جنسی


چگونه با کودکان مصاحبه کنیم؟

مصاحبه با کودکان خردسال نیازمند دانش و مهارت کافی است. هنگام مصاحبه با کودکان باید موانع کلامی را به خوبی شناخت. مهارت‌های لازم را دارا بود و درباره موضوع مصاحبه دانش و مطالعه کافی داشت. تا آنچه در مصاحبه جنسی با کودکان اتفاق افتاد رخ ندهد. چرا که ممکن است مصاحبه‌گر هر چند نیت بدی نسبت به کودکان نداشته باشد، ولی همیشه نتیجه مصاحبه‌اش با کودکان برعکس شود.

در مصاحبه با کودک باید نیاز‌های خاص کودک را شناخت و مصاحبه را با نیاز‌های کودک همخوان کرد.

مصاحبه گر در ابتدا باید خود را معرفی کند، نقش ووظیفه اش را عنوان کند و دلیل انجام مصاحبه را توضیح دهد. وی باید به کودک بگوید قصد انجام چه کاری را دارد واین کار چقدر طول می‌کشد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار