مدیرعامل برج میلاد به نامه مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار موسیقی و شنیداری مبنی بر تحریم برج واکنش نشان داد.
کد خبر: ۷۸۳۸۴۶
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷ 29 September 2019

به گزارش تابناک تهران به نقل از روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل مدیرعامل برج میلاد تهران یک روز پس از انتشار نامه سرگشاده مجمع صنفی ناشران موسیقی مبنی بر تحریم این مجموعه برای برگزاری کنسرت به دلیل افزایش نرخ اجاره بهای سالن همایش‌ های این مجموعه، توضیحاتی را ارایه داد.

مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت این مجموعه از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی، نگاه تجاری داشت، موسیقی سهم انکارناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آن را از رانت، تجارت و دلالی دور نگه داشت.

وی افزود: موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، یکی از اهداف برج میلاد به عنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌ های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته ایم. همچنین اگر تهیه‌ کنندگان کنسرت‌ های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقه مندان موسیقی باشند، ما نیز در همراهی با این حرکت ارزشمند می‌ توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم.

توسل توضیح داد: بدیهی است که این تخفیفات و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند تعلق نمی‌ گیرد و آنها می‌ توانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن‌ های برج میلاد برای برگزاری کنسرت‌ های خود استفاده نمایند، در راستای سیاست‌ های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان سال جاری با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره‌ های برتر موسیقی کشور روی صحنه رفت، همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی «وداع» را به خوانندگی حسام الدین سراج با کلام وحید جلیلوند به صورت رایگان برای عموم مردم  روی صحنه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: تخفیف‌ هایی که پیش از این وجود داشته در حال حاضر به صورت هدف مند صرفا در خدمت موسیقی‌ های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارکنندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می‌ گیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار