عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه نیمی از بار ترافیکی شهر تهران مربوط به تردد خودرو‌های پلاک شهرستان است، گفت: طرح محدودیت تردد خودرو‌های پلاک شهرستان باید در کنار توجه به حمل و نقل عمومی و خارج کردن خودرو‌های فرسوده از چرخه، دیده شود.
کد خبر: ۷۸۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲ 17 September 2019

تردد خودرو‌های پلاک شهرستان باید محدود شود

به گزارش تابناک تهران، محمدرضا بادامچی محدودیت یا ممنوعیت تردد خودرو‌های پلاک شهرستانی در تهران که در دستور کار شورای شهر تهران قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه نیمی از بار ترافیکی شهر تهران ناشی از تردد خودرو‌های پلاک شهرستانی است، اجرای چنین طرحی می‌تواند به نفع کلانشهر تهران باشد.

ظرفیت تردد خودرو در شهر تهران یک میلیون خودرو است، ولی در حال حاضر ۵ میلیون خودرو در شهر تهران تردد می‌کند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس آماری که اعضای شورای شهر تهران عنوان کرده‌اند، ظرفیت تردد خودرو در شهر تهران یک میلیون خودرو است، ولی در حال حاضر ۵ میلیون خودرو در شهر تهران تردد می‌کند.

بادامچی با تأکید بر اینکه این طرح باید در قالب یک بسته ترافیکی اجرایی شود، اضافه کرد: می‌توان برنامه‌ریزی کرد که این امکان فراهم شود که خودرو‌های شهرستانی با رعایت شرایطی خاص در تهران اجازه تردد داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: برای نمونه در شهر پکن پایتخت چین ظرفیتی برای شهر تعیین شده که بیشتر از این ظرفیت تعیین شده خودرو به شهر اضافه نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بنابراین باید چنین طرح‌هایی را در قالب یک بسته ترافیکی اجرایی کرد و ضمن تقویت حمل و نقل عمومی باید به طرح‌هایی همچون از ناوگان خارج شدن خودرو‌های فرسوده نیز توجه کرد.
منبع: خانه ملت
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار