مجری طرح ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران با بیان اینکه سهم دولت در اجرای طرح های ساماندهی آبهای آلوده جنوب تهران افزایش یافت گفت: این سهم از ۳۰ به ۵۰ درصد افزایش یافت.
کد خبر: ۷۷۷۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴ 03 September 2019

سهم دولت در اجرای طرح های ساماندهی آبهای آلوده جنوب تهران افزایش یافت

به گزارش تابناک تهران، علیرضا قاسمی در این باره اظهار داشت: اجرای این طرح در لایحه بودجه سنواتی از طریق مشارکت ۷۰ درصدی بخش غیر دولتی پیش‌بینی شده بود که با توجه به برآورد هزینه­ های سرمایه­ گذاری اولیه و بهره‌برداری سالیانه و نتایج تحلیل مالی سرمایه­ گذاری در شرایط سناریو­های مختلف ایجاب می کرد جهت امکان جذب سرمایه بخش خصوصی، سهم مشارکت بخش دولتی از ۳۰ درصد فعلی به حداقل ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی افزود: بر اساس اقدامات صورت گرفته در این خصوص و طرح موضوع ساماندهی آب‌های سطحی آلوده جنوب تهران در چندین جلسه کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهرها و ارائه برنامه‌ها و اقدامات لازم به منظور ساماندهی و ارتقاء کیفیت رواناب‌های سطحی آلوده و همچنین ارائه مدل اقتصادی اجرای طرح و پیگیری‌های صورت گرفته، در نهایت مطابق مصوبه هیات وزیران در ۳۰ مردادماه امسال، افزایش سهم مشارکت دولت در سرمایه‌گذاری اجرای طرح از ۳۰ به ۵۰ درصد مورد تصویب قرار گرفت.

قاسمی ادامه داد: همچنین تشکیل کارگروهی با مسوولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های حفاظت محیط زیست، برنامه و بودجه کشور و ملی استاندارد ایران به منظور انجام اقداماتی در جنوب شهر تهران از جمله پایش مستمر و جلوگیری از کشت و عرضه محصولات آبیاری شده با آب‌های آلوده و همچنین پرداخت هزینه نکاشت به کشاورزان دارای حقابه تا زمان اتمام اجرای تصفیه‌خانه‌های طرح از دیگر بندهای مصوبه مذکور بوده است.

طرح ساماندهی آب های سطحی آلوده جنوب تهران به عنوان یکی از مهم ترین طرح های حفاظت از محیط زیست تاثیر بسزایی در ارتقاء شرایط زیست محیطی منطقه، بهبود شرایط کشاورزی جنوب تهران و سلامت و بهداشت جامعه مصرف کننده محصولات تولیدی خواهد داشت و هزینه اجرای آن با احتساب تعدیل سالیانه در طول مدت زمان چهار ساله اجرا بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال است. این طرح در فهرست طرح‌های با اولویت خاص استان و همچنین در زمره طرح‌های مصوب سفر ریاست جمهوری به جنوب تهران قرار دارد و شروع عملیات اجرایی آن در اولویت برنامه‌های کاری شرکت است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار