رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لواسانات و رودبار قصران از توابع شهرستان شمیرانات اعلام کرد: به دلیل افزایش قیمت زمین در لواسان، شاهد موقوفه‌خواری بسیاری در منطقه هستیم اما تلاشمان برای کشف موقوفات ادامه دارد.
کد خبر: ۷۷۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸ 21 August 2019

به گزارش تابناک تهران، امیرحسین ولی‌زاده ظهر سه‌شنبه در حاشیه آیین اختتامیه نخستین دوره تابستانی موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح‌الجنان شهر لواسان که در حسینیه و مرکز فرهنگی امامزاده عبدالله (ع) محله جائیج برگزار شد افزود: طی یک ماه آینده ۱۰۰ مورد موقوفه را از دست موقوفه‌خواران خارج می‌کنیم.

وی همچنین ضمن تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ وقف گفت: برغم موقوفه‌خواری‌ها، اخیراً شاهد وقف‌های جدیدی برای نیات آموزشی، اجتماعی و درمانی هستیم که ارزش ریالی آنها میلیاردها تومان است.

ولی‌زاده خاطرنشان کرد: طی مسابقات قرآنی که در دو بخش لواسانات و رودبار قصران برگزار شد از میان ۵۰۰ شرکت کننده، ۵ نفر در سطح استانی موفق به کسب مقام شدند.

به گفته وی در دو بخش لواسانات و رودبار قصران شهرستان شمیرانات ۲۸ امامزاده واجب‌التعظیم وجود دارد.
مجتبی فائق، مدیرعامل موسسه روح الجنان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: این دوره با همکاری مشترک اداره اوقاف و امور خیریه لواسانات و رودبارقصران و موسسه فرهنگی قرآن و عترت روح الجنان از ابتدای تابستان ۹۸ کلاس های آموزشی سبک زندگی سالم، کامپیوتر، نقاشی، اوریگامی و چرم دوزی، آیین همسرداری و مشاوره خانواده، قرائت، حفظ و تدبر در قرآن کریم، آشنایی با نهج البلاغه، تربیت مربی فلسفه و کودک با اعطای مدرک بنیاد حکمت صدرا برگزار شد.

به گفته وی اهالی شهر لواسان استقبال چشمگیری از برنامه های این دوره داشتند.
 
فائق با اشاره به ویژگی های دوره مذکور بیان داشت: در این دوره طرحی با عنوان بوستان قرآن ویژه کودکان ۴ تا ۷ سال برگزار شد که مفاهیم قرآنی، آموزه های روایی و مهارت های پرورش خلاقیت از ارکان آن بود.

این مقام مسئول تصریح کرد: روش های غیر مستقیم و جذاب در طرح مباحث قرآن کریم و برگزاری دوره آشنایی با نهج البالغه ویژه نوجوانان توسط اساتید مجرب از دیگر ویژگی های این دوره بود که تاکنون در منطقه مسبوق به سابقه نبوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار