رییس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه گفت: شبانه تعداد زیادی از سگ های بلاصاحب توسط پیمانکاران شهرداری تهران در محدوده این شهر در جنوب تهران رهاسازی می شوند که به معضلی جدی برای ساکنان این منطقه تبدیل شده است.
کد خبر: ۷۷۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸ 11 August 2019

به گزارش تابناک تهران، محسن تاجیک در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سگ ها بعد از زنده گیری در شهر تهران توسط پیمانکاران شهرداری به مرکز نگهداری در مجتمع پردازش آرادکوه کهریزک منتقل می شوند و در یک بازه زمانی ۲ هفته ای عقیم و سپس توسط پیمانکاران در محدوده حسن آباد رها سازی می شوند.

وی ادامه داد: سگ های بلاصاحب در این منطقه مشکلات زیست محیطی بسیاری را برای ساکنان ایجاد کرده، چرا که بعضی از این سگ ها ناقل بیماری هاری و پوستی اند و مردم این منطقه همواره در معرض خطر هستند.

 تاجیک هزینه عقیم سازی هر سگ را ۱۵۵ هزار تومان بیان کرد و افزود: از ابتدای سال گذشته تاکنون یکهزار و ۳۰۰ قلاده سگ از سطح تهران جمع آوری و نیمه های شب در فشافویه رها شده است و هزینه زیادی را به شهرداری تحمیل کرده است.

وی در ادامه به معضلات مجتمع پردازش آرادکوه در منطقه اشاره کرد و گفت: مجتمع پردازش آرادکوه با پردازش روزانه هفت تا هشت هزار تن زباله کلانشهر تهران در محدوده کهریزک واقع شده که روزانه حجم زیادی از کامیون های حمل زباله و پسماند در این منطقه تردد می کنند.

شهردار حسن آباد ادامه داد: روزانه حدود چهار و نیم تن نخاله و پسماند ساختمانی از سایر نقاط تهران به مجتمع آرادکوه منتقل می شود که متاسفانه تعدادی از این کامیون ها با سهل انگاری نخاله های ساختمانی را در جاده های حسن آباد به صورت غیرقانونی تخلیه می کنند.

وی حسن آباد را حیاط خلوت مشکلات تهران دانست و یادآور شد: بسیاری از این مشکلات وارداتی است و  معضلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار