استاندار تهران در دیدار با سفیر عراق در ایران مطرح کرد؛
استاندار تهران گفت: این استان در حوزه های مختلف به خصوص بخش پتروشیمی آماده همکاری با سرمایه گذاران عراقی است.
کد خبر: ۷۶۲۴۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰ 14 July 2019

به گزارش تابناک تهران، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در دیدار با سفیر عراق در ایران افزود: در موقعیت کنونی امید می‌رود که بتوان شرایطی را برای حضور سرمایه گذاران عراقی در ایران فراهم کرد.

وی یادآورشد: فعالان بخش خصوصی در حوزه پتروشیمی اعلام آمادگی کرده‌اند که می‌توانند نفت خام را از عراق وارد و پس از فرآوری آن را صادر کنند.

محسنی بندپی یکی از مهمترین ظرفیت‌های اقتصادی استان تهران را صدور خدمات فنی و مهندسی خواند و از وجود بیشترین تعداد دانش آموختگان کشور در رشته‌های مهندسی، فنی و عمران در این استان خبر داد.

استاندار تهران گفت: این استان در زمینه خدمات مشاوره‌ای، مشارکت در حوزه درمانی، احداث مسکن و تولید و تأمین مصالح ساختمانی می‌تواند با عراق همکاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های همکاری دو کشور می‌تواند خیلی بیشتر از آنچه که در شرایط کنونی وجود دارد، توسعه یابد.

محسنی بندپی اضافه کرد: عراق هم خواهان توسعه همکاری‌های دو جانبه و اقتصادی است که خواسته‌ای قابل حصول و در دسترس محسوب می‌شود.

استاندار تهران همچنین خواستار حضور سرمایه گذاران عراقی در تهران و مشاهده فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی شد.

هماهنگی برای حماسه اربعین

وی همچنین هدف اصلی این دیدار را شرکت مردم ایران در حماسه اربعین بیان کرد و گفت: در اربعین می‌توان تجلی سخن امام خمینی (ره) را که فرمود مسلمانان هرچه دارند از محرم و صفر است را مشاهده کرد.

محسنی بندپی تاکید کرد: امسال به سبب حذف ویزا، پیش بینی می‌شود که تعداد زائران اربعین بیش از سال‌های گذشته باشد.

پذیرایی از ۷۰ هزار تهرانی در اربعین

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تهران نیز در این جلسه گفت: طی سال‌های گذشته در موکب‌های این استان در نجف از ۷۰ هزار زائر پذیرایی کردیم.

حمیدرضا گودرزی بیشترین محل مأموریت استان تهران در اربعین حسینی را نجف اشرف دانست و افزود: امسال به دستور وزیر کشور و استاندار تهران بناست بار دیگر در این منطقه به زائران اباعبدالله الحسین خدمت رسانی کنیم.

وی اعلام کرد: این خدمت رسانی به زائران به منظور آسان سازی سفر اربعین و خدمت به این زوار انجام می‌شود.

استاندار تهران طی چهار ماه گذشته سه دیدار با سه سفیر کشورهای روسیه، ترکیه و عراق داشته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار