درنده ها را خلع سلاح کنید سلاح علم را باید جوانان ما در دست بگیرند.
کد خبر: ۷۲۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰ 08 March 2019

خطیب نماز جمعه تهران گفت: سوءمدیریت و خیانت باعث شده زندگی عده‌ای از مردم بسیار نابسامان باشد و نمی‌توانند گوشت بخورند و غذای خوب به فرزندانشان بدهند.

حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد: سوءمدیریت و خیانت باعث شده زندگی عده‌ای از مردم بسیار نابسامان باشد و نمی‌توانند گوشت بخورند و غذای خوب به فرزندانشان بدهند. بیایید برای رضای خدا یک قیام همه‌جانبه داشته باشیم و از حال همسایگانمان خبر بگیریم.

وی ادامه داد: والله سعادت دنیا و آخرت در این است که با خدا معامله کنیم و بهترین معامله انفاق و اطعام است. ایجاد کار است به خانه رساندن دختران و پسران مجرد است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ائمه جمعه پاکدل، کارآمد و همراه مردم فرآورده‌های حوزه های علمیه هستند شما مردم مکلف هستید از جانب خدا و مشرف هستید از جانب ائمه اطهار که فرزندان خودتان را وقف دینتان کنید که عزت دنیا و آخرت و شرف دنیا و آخرت در علم است.

صدیقی خاطر نشان کرد: اگر حوزه های علمیه کساد شود بدانید دین کساد می‌شود و دشمنان شما برای از بین بردن این معنویت، اعتقاد، اخلاق، عفت، حجاب، امانت و صداقت و همه ارزش‌ها برنامه و نقشه دارن؛ شبکه های اجتماعی، ماهواره ها و نفوذی ها در تمام عرصه های فرهنگی چون سینما، تئاترو رسانه ها و در بعضی از دانشگاه ها معلمان و اساتید در کنار اساتید معتکف و هیات‌های علمی متدین و همچنین در کرسی حقوق به احکام اسلام می تازند بیانات فمنیستی را تقویت می‌کنند با رفتارشان اسلام را بد جلوه می دهند همه اینها در گرو همتی است که شما هشت سال جنگ کردید حالا بیایید در جنگ فرهنگی و علمی علیه جهالت و معنویت علیه ظلمت حضور پیدا کنید و به تعبیر مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی خمس بچه هایتان را به امام زمان بدهید.

وی با طرح این سوال که برادران ما در آموزش و پرورش و دانشگاه ها برای امام زمان چه کنند گفت: نیرو کم داریم، امام زمان ما غریب است، این از مهام اموری است که امروز جبهه فرهنگی از ما قربانی می‌گیرد؛ البته رویش ها به حدی است که ما را به آینده امیدوار می سازد این تقوای معرفتی اساسی و فکری تضمین کننده زندگی ما است در این جهت همه ما در این ایام فرصت کنیم که فردا دیر است .

بیشتر بخوانید:

صدیقی خطاب به والدین دانش اموزان تاکید کرد: در همان دوره راهنمایی و متوسطه بچه‌ها را به دامن امام زمان بیندازید و بگوید آقا جان من این را به شما دادم دلم می‌خواهد پرچمدار و فرمانده باشد و در برابر دشمنان شما ضرب شست نشان دهد.

وی با اشاره به بازخوانی بیانیه گام دوم رهبر انقلاب اظهار داشت: مسئله اول علم و دانش است. تضییع عمر برای جوانان خسارت است جوانهای ما نباید نمره ای و مدرکی درس بخوانند باید عالم شوند باید با تجربه شوند باید مهارت پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه تهران بیان داشت: هسته ای ما را «برجام» محدود کرد. سانتریفیوژها محدود شد اما سفره‌ها توسعه پیدا نکرد اینها وعده داده بودند که می خواهم هر دو اینها بگردد اما هر دوی آنها متاسفانه خسارت شد. اما علمش هست جوان های ما در این راه شهید دادند و این خون این صنعت را بیمه کرده. خط خون آدرس است؛ علمی که در راه آن خون ریخته شده ادامه پیدا می کند علم است که دنیای غرب را برای استثمار و استعمار مجهز کرد. بیاید این درنده ها را خلع سلاح کنید سلاح علم را باید جوانان ما در دست بگیرند و این غارتگران را از مسندی که بر علم دارند (به پایین بکشید) و درندگی را از این‌ها بگیرند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار