به گزارش «تابناک تهران»؛ آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، اظهار داشت: حرکت حضرت زهرا (س) یک حرکت سیاسی و اجتماعی در راستای دگرگون‌سازی جامعه بود چراکه ایشان می‌خواستند امت اسلامی را از ظلمات و گمراهی به سمت صراط مستقیم الهی بازگردانند.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک اهرم در دست انقلاب است و هدف اصلی، توسعه انقلاب و حاکمیت اسلام در جهان است، افزود: عظمت و ماهیت انقلاب حاکمیت بخشی به دین اسلام است، و ما همچنان در میانه راه هستیم و بیداری اسلامی و توجه جهان به ولایت اهل‌بیت (ع) به عنوان اهداف اصلی دنبال می‌شود.

امام‌جمعه مشهد با اشاره به رشادت‌های شهدای مدافع حرم بیان کرد: شهدای مدافع حرم و نیروهای جبهه مقاومت در سوریه، داعش و آمریکا را به زانو درآوردند، رئیس آمریکا از ترس قتل‌عام شدن نیروهایشان بر خروج از سوریه دستور داد درحالی‌که قبل از انقلاب مستشاران نظامی آمریکایی برای ملت ایران تصمیم می‌گرفتند.

امام جمعه مشهد مقدس بابیان اینکه انقلاب اسلامی از آثار و برکات انقلاب فاطمی است و مردم باید شکرگزار آن باشند، ادامه داد: حرکت حضرت فاطمه (س) در راستای احقاق حق و حمایت از ولایت یک انقلاب به تمام معنا بود و ندای حق امروز در عالم به برکت انقلاب ایشان گسترش پیدا کرده است.

آیت الله علم الهدی گفت: اینکه انقلاب اسلامی ایران نیز در شرایط بسیار حساس و بزنگاه تاریخی به نتیجه رسید، در دوران شاهنشاهی اساس و جریان براندازی دین در قالب مدرنیته در دنیا حاکم شده بود و تسلیت سوسیالیسم و لیبرالیسم غیرقابل تصور بود چراکه اعتقاد به خدا و دین باوری در جهان از بین رفته بود و افکار اومانیستی، لبیرالیسی و سکولاریسمی در شرق و غرب عالم سایه افکنده بود.

امام جمعه مشهد با اشاره به دوران ننگین رژیم شاه بیان کرد: دین اسلام در داخل مساجد و حسینیه‌ها به بند کشیده شده بود اما امام در مقابل ابرقدرت‌های عالم، استکبار جهانی و جریان‌های غیردینی قیام کردند و دین را از مساجد و حسینیه‌ها خارج و مقابل استکبار جهانی دین را حاکم کردند و معادلات جهانی را برهم زدند.

وی با اشاره به نهضت امام راحل بیان کرد: امام خمینی (ره) دین را به یک نقطه فعال ضد امپریالیسم تبدیل کردند، دکترین سیاسی امام خمینی (ره) در انقلاب 57 شرق را متحیر و غرب را به زانو درآورد و جایگاه فعلی ایران در عرصه‌های هسته‌ای، موشکی، نانو، عمران و آبادانی همگی دستاورد نظام و دستاورد اصلی این انقلاب حاکمیت دین در معادلات بین‌المللی است.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: آمریکا و اروپا از موشک‌های نقطه‌زن ایران اسلامی هراسان هستند، دستاورد اصلی انقلاب عزت مردم ایران در جهان و این انقلاب متعلق به همه مردم مستضعف جهان است.