به گزارش «تابناک تهران»؛ در حالی که مسئولین عالیرتبه کشور در اکثریت سخنرانی‌ها بر ضرورت نشاط فردی و اجتماعی تاکید کرده‌اند اما با کوچکترین رفتار نشاط انگیز در فضای مجازی و حقیقی از سوی مردم، صدای اعتراضات افراد تندرو بلند شده و راه‌ها برای ادامه این روند بسته می‌شود.

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص وجود این تناقضات از سوی مسئولین در جامعه ایرانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی برنا گفت: با وجود این حجم از افسردگی، فشار روحی و اخبارهای ناامید کننده و شرایط بد اقتصادی در کشور، وقتی شاهد این موضوع هستیم که مردم ما برای دلگرمی و بیدار نگه داشتن حس امید، به شادی‌های ساده و سالم روی آورده‌اند، باید خداوند را شاکر باشیم نه اینکه با مخالفت‌های غیرضروری راه شادی را برای مردم ببندیم.

وی تصریح کرد: انسان برای ادامه زندگی نیاز به امید دارد و برای داشتن امید، نیاز به روحیه و شادمانی بنابراین معترضان باید بدانند ایجاد شادی و نشاط تاکید مقام معظم رهبری بوده و وظیفه ما جلوگیری و ریشه‌کن کردن آن در جامعه نیست بلکه باید بسترهای لازم را برای تفریحات و شادی‌های سالم فراهم کنیم.

سلحشوری با بیان اینکه گروه‌های اعتراض برای شادی سالم به مردم فشار نیاورند، ادامه داد: کشور ما نسبت به دیگر کشورهای جهان از لحاظ نشاط اجتماعی و فردی در جایگاه خوبی قرار ندارد و اگر بخواهیم از شادی‌های کوچک مردم ایراد گرفته و مخالفت و مقاومت کنیم باید انتظار نتیجه عکس آن را نیز داشته باشیم. در حال حاضر جای در افتادن با شادی سالم و به حق مردم نیست چراکه دیگر افراد جامعه تحمل فشارهای مضاعف را ندارند.

نماینده مردم تهران افزود: ابتدا باید از کسانی که معترض شادی مردم هستند پرسید مبنای اعتراض‌شان چیست و چرا فقط اعتراض می‌کنند، راهکار ارائه دهند در حالی که به اعتقاد بنده وقتی مردم در ناتوانی و ناامیدی به سر می‌برند انتشار کلیپ‌های مفرح، اجراهای خیابانی، رفتارهای شادی‌بخش و ... هیچ تهدیدی برای جامعه نیست بلکه مردم را شاد می‌کند.

وی در پایان گفت:  بهتر است بار غم مردم  را زیادتر نکنیم. ما مامور این نیستیم که شادابی را از مردم دریغ کنیم بنابراین معترضان این موضوع را جدی بگیرند چراکه با بستن فضاها و ندانم کاری‌ها، ورود جوانان به اعتیاد، مصرف مواد مخدر، ناهنجاری اجتماعی، جرم و بزهکاری و ... بیشتر خواهد شد.